РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000793183<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Hasanov Elshad Eldar oglu 
The role of the legislature in the formation of a democratic and legal state = Роль законодавства у формуванні демократично-правової держави / Hasanov Elshad Eldar oglu // Держава та регіони. Сер. Право. - 2021. - № 1. - С. 48-53. - Бібліогр.: 18 назв. - англ.

Мета дослідження - аналіз історичних етапів становлення законодавчої влади в Азербайджані. Автор обгрунтовує необхідність використання історичного підходу у дослідженні інституту національного парламенту, підкреслює виняткову роль Міллі Меджлісу - законодавчого органу нашої незалежної держави в успішному вирішенні завдання побудови в Азербайджані демократичної держави, заснованого на верховенстві закону. Розрізняє етапи розвитку представницького законодавства, законодавчих інститутів. У дослідженні використовувалися системний аналіз, історичний підхід до узагальнення нормативних науково-практичних матеріалів та інші методи. За допомогою загальнонаукових і спеціальнонаукових методів автор проаналізував дані. Парламентаризм Азербайджану не обмежується однією конституційною нормою. Історія парламентаризму в Азербайджані ширша, ніж парламентаризм, який визначає конституційні норми. У 1918 - 1920 рр. в Азербайджані починається історія парламентаризму в сучасному розумінні, пов'язана з утворенням і діяльністю Азербайджанської Демократичної Республіки. 20 листопада 1918 р. Національна рада ухвалила Закон "Про Парламент Азербайджанської Республіки", згідно з яким представники політичних партій і всіх національних меншин, що мешкають в Азербайджані, повинні були бути представлені в однопалатному парламенті зі 120 депутатів. У висновку дослідник визначає, що вивчення історії розвитку Міллі Меджлісу забезпечує ефективне використання історичного підходу в дослідженні цієї установи; надає змогу національному парламенту вивчити історичну необхідність, що виправдовує виникнення і появу наших традицій; призводить до формування чіткого уявлення про подальшу історію розвитку національного парламенту; створює теоретичну основу для чіткого розуміння місця і ролі цього парламентського інституту в сучасному суспільстві та для просування наукових уявлень про перспективи його подальшого розвитку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(5АЗЕ)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244:пр. Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського