РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000793237<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Горпинченко І. І. 
Аналіз ефективності різних видів консервативної терапії хронічного бактеріального простатиту / І. І. Горпинченко, Ю. М. Гурженко, В. В. Спиридоненко // Здоров'я чоловіка. - 2021. - № 3. - С. 35-48. - Бібліогр.: 54 назв. - укp.

Мета дослідження - порівняння ефективності та безпечності додавання до стандартної терапії (СТ) хронічного бактеріального простатиту (ХБП), регламентованої протоколом надання медичної допомоги МОЗ України, біологічно активних речовин рослинного (карликова пальма, кропива дводомна, гінкго білоба, гірчак японський, любисток лікарський, календула лікарська) та тваринного (пептиди з передміхурової залози статевозрілих бичків) походження у формі капсул та супозиторіїв. Залежно від програми лікування пацієнтів було рандомізовано на три рівні за чисельністю групи (n = 35): I група - СТ + 1 капсула та 1 ректальний супозиторій на добу з рослинними екстрактами (PE); II група - СТ + 1 ректальний супозиторій з РЕ на добу; III група - СТ + 1 ректальний супозиторій з екстрактом тваринного походження (ЕТ). Склад однієї капсули з РЕ: екстракт ягід карликової пальми - 160 мг; екстракт кропиви дводомної - 100 мг; екстракт гінкго білоба - 20 мг, екстракт гірчака японського - 20 мг, селена метіоніну - 15 мг. Склад 1 супозиторію з РЕ: екстракт ягід карликової пальми - 150 мг, екстракт коренів любистку лікарського - 50 мг, екстракт квіток календули лікарської - 50 мг. Склад одного супозиторію з ТЕ: екстракт простати статевозрілих бичків - 30 мг. Терапія тривала 30 днів. Для оцінювання достовірності розбіжностей у пацієнтів використовували критерій Стьюдента та Фішера. Рівень значущості - 0,05. Не було виявлено міжгрупових розбіжностей між зміною інтегрального показника шкали NIH CPSI та ефективністю ерадикації патогену. Зокрема, у I групі він зменшився з <$E39,3~symbol С~2,2> до <$E18,3~symbol С~1,8> балів (p << 0,01); у II групі - з <$E37,4~symbol С~2,7> до <$E21,3~symbol С~0,19> балів (p << 0,01); у III групі - з <$E37,9~symbol С~2,4> до <$E22,3~symbol С~1,9> балів (p << 0,01). Ерадикацію патогену було досягнуто у 97,1, 91,4 та 85,7 % відповідно. Заключення: мультисиндромний характер ХБП надає змогу включати у програму терапії екстракти рослинного та тваринного походження, що мають широкий спектр біологічної дії. Застосування разом зі стандартним лікуванням ХБП РЕ у формі капсул та ректальних супозиторіїв є науково обгрунтованим, оскільки достовірно більш ефективно, ніж РЕ у формі капсул і ТЕ у формі супозиторіїв корегує больовий синдром, сексуальні розлади, дизурію, денну і нічну полакіурію та характеризується більш високою інтегральною оцінкою ефекту. Ефект СТ із включенням РЕ у формі капсул та ректальних супозиторіїв на активність запалення, параметри сечовипускання, ерадикацію патогену можна порівняти з таким у СТ + РЕ у формі капсул та СТ+ТЕ у формі супозиторіїв. Додавання до СТ екстрактів рослинного та тваринного походження є безпечним. Для оцінювання здатності СТ+РЕ у формі капсул та ректальних супозиторіїв впливати на розміри ПЗ потрібні довгострокові дослідження.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.620.11-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24369 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського