РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000793276<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Prokhorova V. V. 
Public-private partnership as an institute of combined public and private efforts to solve socially important tasks in Ukraine = Державно-приватне партнерство як інститут поєднання державних і приватних зусиль для вирішення соціально важливих завдань / V. V. Prokhorova, Y. V. Yukhman, A. V. Babichev, T. V. Varenko // Проблеми економіки. - 2021. - № 4. - С. 50-55. - Бібліогр.: 22 назв. - англ.

Визначено, що необхідність подолання системних викликів, що стоять перед українською економікою, та забезпечення сталого розвитку громад вимагають формування нових ефективних механізмів і форм взаємодії владних і підприємницьких структур, що базуються на балансі інтересів і принципах максимізації взаємних вигід. Обмеженість інвестиційних ресурсів держави унеможливлює належне фінансування регіональних соціально-економічних проєктів і розвитку інфраструктури. Вирішенню означених проблем, особливо в несприятливих макроекономічних умовах, історично у світі виступали можливості державно-приватного партнерства (ДПП) як форми взаємодії бізнесу і влади. Приватний сектор прагне, як правило, до зростання прибутку; одержання більшого обсягу ресурсів для ведення бізнесу через залучення державних ресурсів; підвищення ефективності використання своїх ресурсів за рахунок ефекту фінансового левериджу при злитті власних ресурсів з ресурсами держави; створення певного набору гарантій і преференцій; зняття бар'єрів, що перешкоджають його розвитку. Зроблено висновок, що специфіка державної та комунальної власності, обмеженість бюджетного фінансування об'єктів соціальної та інфраструктурної сфери, а також необхідність ефективного вирішення соціально-екологічних та економічних проблем зумовлюють необхідність впроваджувати моделі ДПП на практиці. Україна вийшла на траєкторію розвитку ДПП, що слугує передумовою забезпечення самодостатності держави та її територіальних громад. Його курс є цілком розумним, оскільки він грунтується на відповідних змінах законодавчої бази та створенні допоміжних підрозділів для сприяння реалізації та розвитку ДПП. Основними сферами реалізації проєктів ДПП є великі інфраструктурні об'єкти (виробництво електроенергії та тепла, очищення води, поводження з відходами, дороги) та соціальне життя (охорона здоров'я та дозвілля).


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)21,02

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100602 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського