РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000793381<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Войнарович Ю. Е. 
Аутекологічні особливості Sciurus vulgaris в умовах синантропізації рослинного покриву південно-західного макросхилу Українських Карпат : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.16 / Ю. Е. Войнарович; Національна академія наук України, Інститут екології Карпат. - Львів, 2020. - 21 c. - укp.

Визначено, що дендрофільні гризуни, як невід'ємний елемент лісових екосистем, є об'єктами досліджень зоологів упродовж історії розвитку теріології, від 1990 до 2015 року актуальними для вивчення залишаються питання екології вивірок, у тому числі їх кормова та соціальна поведінка, чисельність і статевий розподіл вивірок, а також генетичні особливості кольорова мінливість, визначення підвидів. Проаналізовано дані знахідок кольорових форм, зібраних на основі власних досліджень (2004 - 2018 рр.), анкетування (2004 - 2007 рр.), роботи із картками спостережень (2009-2014 рр.), дані бази статистичного бюлетеня (1999 - 2007 рр.) про ведення мисливського господарства в Україні (форма 2 "Мисливство"), а також музейних колекцій протягом 2004 - 2017 років. Встановлено, що на південно-західному макросхилі Українських Карпат поширено три кольорові форми вивірки (чорні, коричневі, червоні), але загалом, в Україні розрізнюють чотири кольорові форми: чорна, коричнева, червона та руда, визначено їх ознаки, середовище проживання, гібридизації, встановлено розмежування кольорових форм у різних екосистемах, та інше. Проведено дослідження, яке дозволило створити та впровадити у використання базу даних щодо розподілу різних кольорових форм вивірок у регіоні в заповідних об'єктах області з метою ведення постійних обліків різних популяцій вивірок та забезпечення збереження їх генофонду. Зазначено, що для збереження гетерогенності популяції вивірки в дослідженому регіоні мають бути в наявності як природні, так і антропогенні оселища характерні для вивірок різних кольорових форм, що найкраще реалізується в системі екомережі, так як остання включає антропогенні оселища в природних місцезнаходженнях.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.362.423.1Sci + Е60*889(45УКР3)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА446862 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського