РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000793540<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Піляй А. М. 
Ґенеза та сучасний стан адміністративної функції держави : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / А. М. Піляй; Національний університет біоресурсів і природокористування України. - Київ, 2020. - 18 c. - укp.

Проведено комплексне дослідження адміністративноправової функції сучасної держави, історичного розвитку адміністративної держави від поліцейської до публічно-сервісної. Здійснено періодизацію адміністративної функції держави з поділом на наступні періоди: період поліцейського типу реалізації державою своїх повноважень на українських землях (до 1917 р.), період командноадміністративного впливу держави на суспільні відносини (з 1917 по 1991 р.), трансформаційний період взаємодії між громадянами та державою у незалежній Україні (з 1991 по 2013 р.), сучасний період (з 2013 р.) - впровадженням системи управління та надання адміністративних послуг (далі – АП) за принципом нового публічного менеджменту. Визначено ключові елементи переходу від командно-адміністративного до публічно-сервісного типу урядування. Встановлено необхідність законодавчого закріплення поняття "дискреційних повноважень", згідно якого дискреційними повноваженнями є спосіб реалізації публічної влади, який дозволяє суб'єкту владних повноважень обирати у конкретній ситуації між альтернативами, кожна з яких є правомірною без необхідності узгодження варіанту вибору у будь-якій формі своїх дій з іншими суб'єктами, а також визначення механізму реалізації таких повноважень в конкретних ситуаціях. Проаналізовано закордонний досвід впровадження публічно-сервісної моделі урядування у розвинених країнах показав, що публічно-сервісна держава виражається в існуванні держави-надавача послуг, головним завданням якої є забезпечення благополуччя громадян. За такою моделлю управління закріпилася назва – новий публічний менеджмент (new public management). Встановлено необхідність внесення змін до законодавства про АП щодо надання визначення по "електронних адміністративних послуг" та регламентуванню порядку їх надання. Запропоновано внести зміни до Закону України "Про адміністративні послуги", якими прописати можливість створення віддаленнго робочого місця або територіального підрозділу територіальною громадою за рішенням органу місцевого самоврядування з подальшим підпорядкуванням такого віддаленого робочого місця або територіального підрозділу до найбільш підходящого Центру надання АП. Обґрунтовано необхідність прийняття єдиного адміністративного процедурного закону для забезпечення ефективнішого надання АП.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА445382 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського