РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000793556<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Богуцький П. П. 
Теоретичні основи становлення і розвитку права національної безпеки України : автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.01 / П. П. Богуцький; Національна академія правових наук України, Науково-дослідний інститут інформатики і права. - Київ, 2020. - 40 c. - укp.

Вирішено проблему формування концептуальних основ права національної безпеки України та розвитку із застосуванням сучасної методології наукових досліджень системи знань щодо його змісту, структури, особливості дії в умовах глобалізаційних трансформацій, кризи світового правопорядку та системи міжнародної безпеки. Визначено, що становлення доктрини права національної безпеки відбувається з урахуванням законотворчої діяльності у сфері національної безпеки та відповідних положень Конституції України, на основі потреб практики правозастосування, що знаходить своє відображення у галузевих юридичних науках спеціально-юридичних розробках правового змісту національної безпеки та є науковою основою загальнотеоретичного дослідження права національної безпеки у сучасній юриспруденції. Сформульовано наукову позицію щодо правового змісту національної безпеки, який залежить від правової стратегічної культури, як стилізованої правової культури безпеки, що передбачає відповідне правове мислення у прийнятті на основі права рішень, які мають значення для забезпечення національної безпеки. Обґрунтовано, що право національної безпеки формується як цілісність, оскільки поєднує різновиди та різні рівні національної безпеки, що у своєму існуванні взаємозалежними стосовно утворення системної цілісності національної безпеки, яка має спільний аксіологічний центр і реалізується у правовій нормативності. Розкрито загальнотеоретичні аспекти взаємодії міжнародного і національного права у формуванні права національної безпеки. Встановлено, що гносеологічною та онтологічною основами прав національної безпеки є праворозуміння. Важливими для права національної безпеки визначено ціннісно-нормативне праворозуміння, соціологічний та потребовий підходи до праворозуміння, а також комунікативну теорію права. Доведено, що дослідницька стратегія права національної безпеки ґрунтується на міждисциплінарному, системному, інституційно-функціональному, аксіологічному, холістичному та синергетичному наукових підходах. Розкрито характеристику права національної безпеки України як нелінійної системи, що утворюється відповідно до визначених теорією самоорганізації систем правил та є залежною від системи національної безпеки. Визначено, що детермінанта системи права національної безпеки пов'язується з ноуменальним змістом права та обумовлює звернення до парадигми ризоми. Ризома права розглядається як поєднання морально-етичних, ціннісних вимог, норм і соціальних комунікацій у визначенні досягненні певної соціально-значущої для учасників таких комунікацій мети. Встановлено, що право національної безпеки України утворюється у системі права за рахунок правового режиму, який містить предмет - суспільні відносини, соціальні комунікації у сфері національної безпеки, метод - сукупність способів, засобів правового регулювання, впливу на суспільні відносини, соціальні комунікації у сфері національної безпеки, а також мету, якою є забезпечення національної безпеки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002,0

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА445398 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського