РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000796202<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кокарча Ю. А. 
Соціальні мережі як чинник політичного впливу в умовах розвитку демократичної політичної культури : автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.03 / Ю. А. Кокарча; Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова. - Київ, 2020. - 20 c. - укp.

Окреслюються особливості та наслідки впливу соціальних мереж на політичне життя суспільства, а також їхній потенціал у розвитку демократичної політичної культури та поведінки. Амбівалентний характер впливу соціальних мереж розкривається через їх комунікативний потенціал формувати чи змінювати політичні орієнтації, установки та поведінку користувачів. Ступінь його прояву залежить від політичної ситуації, динаміки виборчих кампаній, стадії розгортання інформаційної та гібридної війн. Виокремлюються інструментальний, комунікативний, соціалізуючий та психологічний елементи політичного впливу соціальних мереж, сукупність яких позначає якість взаємодії між політичною владою та суспільством. Досліджено форми політичної онлайн-активності користувачів мережі, можливість їх трансформації в оффлайн (коли онлайнова взаємодія виявляється реальних політичних діях і навпаки), їх взаємодоповненість. Обґрунтовано, що в інформаційному суспільстві цінності демократичної політичної культури доповнюють цінності інтернет-культури (свобода, раціональність, інноваційність, креативність), що впливає на особливості сприйняття політичної інформації, формування політичних знань і поведінку в політичному житті. Осмислюється феномен культури політичного впливу, який розкриває ціннісний, етичний технологічний аспекти формування політичної культури засобами сучасних медіа та технологій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф054 + С5*333.2 + Ч62

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА446915 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського