РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000796282<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Димчук А. В. 
Філософські засади соціальної доктрини масонства : автореф. дис. ... канд. філос. наук : 09.00.03 / А. В. Димчук; Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського. - Одеса, 2020. - 19 c. - укp.

Увагу приділено реконструкції соціальної доктрини масонства та висвітленню її філософських засад у контексті масонської парадигми. Вперше в соціально-філософському ракурсі експліковано та представлено в синтетичній єдності філософські засади соціальної доктрини масонства як комплекс ідей, норм, цінностей, що базуються на синтезуванні здобутків піфагорійської традиції, руху розенкрейцерів, Християнської Кабали, вчень ідеологів масонства, в тому числі Й. Г. Фіхте та А. Пайка. Сформульовано в цілісному вигляді базисні змістовні складові соціальної доктрини масонства: віра у соціальний прогрес на основі будування моральної, вільної, емансипованої "досконалої людини", в раціональну гармонізацію всього соціокультурного буття через істинну науку й освіту, віра у Вищу Сутність / Великого Архітектора Всесвіту як гаранта гармонійного "будівництва" суспільства; впевненість у тому, що головна місія людини - реалізація Божественного "будівничого плану світу", боротьба із соціальною ентропією - "Ordo Ab Chao"; масонське братство - взірець для створення ідеального майбутнього суспільства вільних націй, найкращий інструмент "будівництва-обтесування". Виокремлено основні етапи формування масонської парадигми в Україні. Проаналізовано вплив масонської системи цінностей та орієнтацій на українську соціальну дійсність.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(2)464.541 + Э425-100

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА446774 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського