РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000796371<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Іванчук В. В. 
Сутність та особливості формування концепту відчуження в екзистенціальній та неомарксистській філософії XX ст. : автореф. дис. ... канд. філос. наук : 09.00.05 / В. В. Іванчук; Донбаський державний педагогічний університет. - Слов'янськ, 2018. - 19 c. - укp.

Досліджено історичну сутність і особливості формування концепту відчуження в дискурсі екзистенціальної та неомарксистської філософії XX ст. Виявлено історичний контур становлення філософського дискурсу відчуження в теоріях Ґ. Гегеля, К. Маркса, С. К'єркеґора, М. Гайдеґґера. Показано, що розвиток неомарксизму був зумовлений прагненням концептуального оновлення ортодоксального марксизму, одним із джерел якого і постала екзистенціальна філософія. Виявлено, що екзистенціалістська рецепція марксизму обмежувалася виміром індивідуальної свідомості та збереженням протиставлення сутності й існування в бутті людини. Зауважено, що критична герменевтика постмодерних модифікацій концепту відчуження дозволила встановити, що ключові напрями постмодерного мислення виросли на ґрунті концептуалізації відчуження в екзистенціальній та неомарксистській філософії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА433654 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського