РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000796390<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Копій М. Л. 
Фітомеліоративна роль рослинного покриву у відтворенні девастованих земель в межах сірчаних розробок Західного Лісостепу : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 03.00.16 / М. Л. Копій; Житомирський національний агроекологічний університет. - Житомир, 2018. - 24 c. - укp.

Проведено аналіз формування рослинних фітоценозів на різних за ступенем відтворення та видом рекультивації, порушених ділянках в межах Яворівського та Новороздільського сірчаних кар'єрів. Встановлено, що на дослідних ділянках сформовано дискретно-континуальний (Яворів) і континуальний тип рослинності (Новий Розділ). Досліджено основні хімічні показники техноземів на глибині до 40 см: вміст органічної речовини (ОР), актуальну кислотність, загальний вміст Нітрогену (N заг.), рухомі форми Фосфору, Калію та вміст важких металів. Вивчено вологість ґрунту на глибині (0 - 2 см, 3 - 10 см, 11 - 20 см). Визначено найбільш стабільні грибні комплекси, що сформувались у вивчених екотопах в сезон літо-осінь та сприяли активізації процесів трансформації органічних речовин і формуванню гумусового шару. Відзначено, що питомий потік CO2 з поверхні досліджуваних техноземів залежить від сезону року та C : N співвідношення в ґрунті. З'ясовано, що лісові насадження, створені на девастованих ґрунтах відзначаються достатньою продуктивністю та сприяють активізації відновних процесів у сформованих фітоценозах. Запропоновано теоретичну модель відтворення та використання порушених територій Яворівського та Новороздільського сірчаних кар'єрів для створення рекреаційних об'єктів, що сприятиме ефективному освоєнню девастованих ландшафтів, покращенню екологічного стану навколишнього середовища та зростанню коефіцієнта фітомеліоративної ефективності у понад 4 рази.


Індекс рубрикатора НБУВ: П065.82 + П062.64

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА433673 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського