РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000796409<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Мальченко О. Є. 
Артилерійський арсенал Київської фортеці у другій половині XVII ст. : формування, структура, функції : автореф. дис. ... д-ра іст. наук : 07.00.01 / О. Є. Мальченко; Національна академія наук України, Інститут українознавства імені І. Крип'якевича, Інститут народознавства. - Київ, 2018. - 34 c. - укp.

Комплексно досліджено артилерійський арсенал Київської фортеці другої половини XVII ст., проаналізовано обумовленості його формування воєнно-політичними подіями, технологічними культурними нормами, міжнародними стосунками, владними формальними та неформальними механізмами, висвітлено зворотній вплив київської артилерії на події української історії XVII - початку XVIII ст. Вперше системно та поглиблено реконструйовано один з найбільших пам'яток в українській історії - артилерійський арсенал Київської фортеці, проаналізовано організаційні, сировинні та технологічні можливості лиття гармат у Києві у другій половині XVII ст., досліджено культурні, владні й воєнно-політичні механізми, які обумовили появу у Київському арсеналі того чи іншого артилерійського комплексу (голландського, німецького, польського, балтійського, російського). Системно розглянуто таке специфічне арсенальне явище як "гранатна лабораторія", введено до наукового та культурного обігу нові концептуальні та фактичні історико-технічні знання, удосконалено знання про місце Київського арсеналу у наступальній стратегії Московської держави, теоретичні засади, згідно яких київський артилерійський комплекс розглядається як цільне та самодостатнє воєнно-технологічне явище української історії, але у взаємозв'язках з сусідніми воєнно-культурними й артилерійськими виробничими ареалами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-2К)514-54 + Ц35(4УКР)44

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА433692 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського