РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000796503<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Kushnerov O. I. 
Structure and physical properties of cast and splat-quenched CoCr0,8Cu0,64FeNi high entropy alloy = Структура та фізичні властивості високоентропійного сплаву CoCr0,8Cu0,64FeNi у литому та загартованому з рідини станах / O. I. Kushnerov, V. F. Bashev // East Europ. J. of Physics. - 2021. - № 3. - С. 43-48. - Бібліогр.: 25 назв. - англ.

Досліджено структуру та фізичні властивості багатокомпонентного високоентропійного сплаву CoCr0,8Cu0,64FeNi у литому та загартованому стані. Склад досліджуваного сплаву проаналізовано з використанням наявних у літературі критеріїв для прогнозування фазового складу високоентропійних сплавів. Ці параметри базуються на розрахунках ентропії та ентальпії змішування, а також включають концентрацію валентних електронів, термодинамічний параметр <$Eomega>, який ураховує температуру плавлення, ентропію змішування та ентальпію змішування. Ще одним важливим параметром є різниця в атомних радіусах між компонентами сплаву <$Edelta>. Литі зразки сплаву CoCr0,8Cu0,64FeNi номінального складу отримано за допомогою високотемпературної електричної печі Таммана в потоці аргону за допомогою мідної форми. Втрата ваги під час виготовлення злитків не перевищувала 1 %, а середня швидкість охолодження становила ~ 10<^>2 К/с. Потім литий зразок переплавляли, а з розплаву отримували плівки. Використана техніка гартування з рідкого стану полягала в швидкому охолодженні крапель розплаву у разі зіткнення їх із внутрішньою поверхнею порожнього мідного циліндра, що обертався з великою швидкістю (~ 8000 об/хв). Швидкість охолодження, оцінена за товщиною плівки, становила ~ 10<^>6 К/с. Рентгеноструктурний аналіз проводили на дифрактометрі DRON-2.0 у монохроматичному випромінюванні Cu K<$Ealpha>. Дифрактограми оброблялися за допомогою програми QualX2. Магнітні властивості зразків вимірювалися за допомогою вібраційного магнітометра за кімнатної температури. Мікротвердість вимірювали на приладі ПМТ-3 за навантаження 50 г. Відповідно до теоретичних прогнозів, підтверджених результатами рентгенівських досліджень, структура сплаву як у литому, так і в загартованому стані є простим твердим розчином типу ГЦК. Параметри решітки в литому та швидкозагартованому станах становлять відповідно 0,3593 і 0,3589 нм. Вимірювання магнітних властивостей показало, що сплав CoCr0,8Cu0,64FeNi можна класифікувати як магнітом'який матеріал. У цьому випадку гартування з рідкого стану збільшує коерцитивну силу зразків. На загартованих зразках також отримано підвищені значення мікротвердості. Це можна пояснити внутрішніми напругами, що виникають під час гартування.


Індекс рубрикатора НБУВ: К204 + К206.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж43925 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського