РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000796512<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Mazmanishvili A. 
Formation of optical images with synchrotron radiation flux of relativistic electrons in the X-ray generator "NESTOR" = Формування оптичних зображень потоком квантів синхротронного випромінювання релятивістських електронів в рентгенівському генераторі "НЕСТОР" / A. Mazmanishvili, N. Moskalets // East Europ. J. of Physics. - 2021. - № 3. - С. 97-101. - Бібліогр.: 6 назв. - англ.

У ході постановки фізичних експериментів, пов'язаних із використанням поляризаційних властивостей синхротронного випромінювання (СВ) або моноенергетичного пучка фотонів, представляє інтерес детальний розрахунок спектрального кутового розподілу СВ і його поляризаційних компонентів. Урахування розмірів пучка показує, що в реальних умовах випромінювання, що поширюється в площині рівноважної орбіти, не буде повністю поляризованим, а форма та розміри кутового розподілу випромінювання будуть спотворені. Розглянуто рух електронів в однорідному магнітному полі та СВ пучка релятивістських частинок у накопичувачі "НЕСТОР". Проаналізовано вплив на формування зображень потоку квантів СВ розмірів пучка електронів з енергією E = 225 МеВ 6 6-вимірному просторі. Показано, що в формування зображень основний внесок вносить двовимірний розподіл часток по вертикалі та вертикальним коливанням. Побудовано програмний засіб, використання якого надало можливість промоделювати процес формування оптичних зображень потоком квантів СВ. Розглянуто формування зображень випромінювання електронів з енергією E = 225 МеВ у разі зміни поздовжньої відстані L до площини реєстрації. Визначено, що на малих поздовжніх відстанях основний внесок у зображенні вносить вертикальний розподіл часток у пучку. Зі збільшенням базової відстані L зростає внесок розподілу часток по вертикальним коливанням, який для великих L стає визначальним. Проведено числове моделювання формування зображень. Для базової відстані в 300 см і параметрів пучка з вертикальним середньоквадратичним розміром <$Esigma sub y>, що становить 0,2 мм, і середньоквадратичним розміром <$Esigma sub {y prime}> вертикальних коливань, що становить 0,15 мрад, наведено сімейство кутових розподілів, які оформлені у вигляді двовимірних гістограм для довжин хвиль <$E lambda~=~0,5 lambda sub c>, <$Elambda~=~lambda sub c>, <$E lambda~=~2 lambda sub c>, де <$E lambda sub c> - критична довжина хвилі СВ. Отримано розміри оптичного люка, величина яких надає можливість гарантовано реєструвати весь потік квантів СВ для зазначених характеристик реєстрації.


Індекс рубрикатора НБУВ: В346.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж43925 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського