РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000796522<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Фостяк В. В. 
Депозитна політика банків України в умовах пандемії COVID-2019 / В. В. Фостяк, Я. А. Танчак, В. Т. Другова, І. В. Алєксєєв, М. К. Бондарчук // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр.. - 2021. - Вип. 3. - С. 15-24. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Пандемія COVID-2019 стала неочікуваним викликом для економік багатьох країн. Для уникнення швидкого розповсюдження хвороби уряди більшості країн вводили карантин, вимушено закривали кордони, встановлювали обмеження на пересування населення тощо. Очевидно, що це провокувало нестабільність на фінансових ринках, різкі коливання курсів національних валют і погіршувало економічні очікування населення. Проведено дослідження депозитної політики банків України в умовах економічної нестабільності, що була спровокована пандемією COVID-2019. На основі статистичних даних проаналізовано структуру депозитних вкладень юридичних і фізичних осіб, динаміку процентних ставок, регіональний розподіл депозитів, а також визначено банків-лідерів із залучення грошових коштів. Отримано неочікувані висновки щодо незначного впливу пандемії на ринок депозитів. Попри всі негативні прогнози, в Україні не спостерігалося значного відпливу депозитів, радше навпаки - банки змогли наростити обсяги залучених коштів від фізичних і юридичних осіб. Проте негативні очікування населення відобразилися на структурі депозитних ресурсів, зокрема в аналізований період значно зросла частка коштів на вимогу і короткострокових депозитів. На підставі аналізу думок експертів, а також прогнозу основних економічних показників, які мають вплив на ринок депозитів, розроблено й обгрунтовано 3 сценарії подальшого розвитку економіки України та банківського сектору - оптимістичний, критичний і реалістичний. Зазначено, що найбільш обгрунтованим у цих умовах може стати реалістичний сценарій, який передбачатиме позитивну динаміку у зростанні базових економічних показників, що впливатиме на зростання обсягів депозитних ресурсів у банках, водночас ураховуватиме потенційні ризики неекономічного характеру, що можуть дестабілізувати ситуацію. Отримані висновки можуть бути застосовані при розробленні стратегій розвитку як окремих банків, так і банківської системи загалом.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського