РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000796563<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Deyneka T. 
Ukraine's global status as an indicator of its current problems and opportunities = Глобальний статус України як індикатор її сучасних проблем і можливостей / T. Deyneka, O. Shkurupii, N. Pedchenko, S. Tul, K. Verhal // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр.. - 2021. - Вип. 3. - С. 427-436. - Бібліогр.: 27 назв. - англ.

З'ясовано, що глобальний статус (ГС) країни визначається сукупністю її властивостей як суб'єкта міжнародних відносин та ідентифікує місце, яке в певному історичному проміжку часу вона посідає серед інших. Визначено, що ГС - це співвідносне становище країн у системі міжнародних відносин. Досліджено основні чинники, які визначають ГС країн: розвиток економіки; досягнення у сфері науки, техніки та інновацій; розбудова соціальних сфер (охорони здоров'я, освіти, соціального захисту); результат розподілу та реалізації влади всередині держави (внутрішня політика) і між державами (зовнішня політика); дієвість інститутів; ефективність управління у сфері природокористування. Доведено, що глобальний статус країн є залежним передусім від того, наскільки досконалим із погляду інтересів розвитку суспільства функціонують кожна з її сфер. Одночасно він залежить від синергетичного ефекту - узгодженої дії всіх складових соціоприродної системи (агрегованого ендогенного чинника) і від міри включення країни в систему сучасних міжнародних відносин, що визначальним чином зумовлено впливом глобалізації (екзогенного чинника). Констатовано, що набуття країною іншого ГС у порівнянні з тим, що був до цього, відображає статусну динаміку. Під цим розуміється зміна ролей, які відігравали країни в системі міжнародних відносин, тобто процес трансформації їхньої поведінки на світовій арені. Вказані вихідні положення дослідження місця та ролі окремих країн у сучасному глобалізованому світі стали основою аналізу позицій України (за сферами діяльності та в цілому). Визначено ГС України та здійснено його тлумачення через співвіднесення з критеріями, які виведені в теорії світ-системного аналізу. На основі зазначених методологічних засад виявлено сучасні проблеми та піддано оцінці можливості подальшого розвитку України.


Індекс рубрикатора НБУВ: У580.3 + У9(4УКР)8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського