РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000796615<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Мелікян С. М. 
Розробка методики кількісного визначення енрофлоксацину та ципрофлоксацину у сироватці крові курчат із використанням високоефективної рідинної хроматографії з флуорометричним детектуванням / С. М. Мелікян, Н. В. Біронт, О. М. Паздерська, Г. Л. Мисько, М.-М. В. Шимко, Д. В. Янович // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2020. - Вип. 21, N 2. - С. 110-118. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Оскільки Україна є членом Світової організації торгівлі, це спричинило необхідність переходу всієї фармацевтичної галузі ветеринарних препаратів на європейський та світовий рівні та стандарти якості. Так, цього року було затверджено законопроект, в якому було внесено зміни до процесу державної реєстрації ветеринарних препаратів у країні. Тому розроблений метод призначений для клінічних та фармацевтичних досліджень ветеринарних препаратів на основі активної речовини енрофлоксацину та його основного метаболіту - ципрофлоксацину. Досліджувані аналіти екстрагували із зразка дихлорметаном протягом 15 хв, концентрували висушуванням і знежирювали сумішшю гексан/тетрахлорид вуглець. Процедура підготовки збагачених зразків сироватки крові для побудови калібрувальних графіків описано в роботі. Мобільна фаза за хроматографічного розділення складалася з ацетонітрилу та цитратного буфера. Градієнтний режим елюентів використовували протягом 16 хв за швидкості потоку 1,5 мл/хв. Час утримання піку ципрофлоксацину становить 8,8 хв, а час утримання піку енрофлоксацину - 10,45 хв. Розглянуто метрологічні характеристики методики відповідно до критеріїв Директиви Ради 2002/657/ЄС та Керівництва Eurachem. Специфічність аналітичної методики перевіряли за порівняння хроматографічного розділення зразка сироватки, збагаченого розчином енрофлоксацину та ципрофлоксацину в концентрації 20 мкг/л та зразка сироватки плацебо. Метод є лінійним у діапазоні концентрацій 5,0 - 50,0 мкг/л кожного аналіту. Результати, одержані за дослідження лінійності цієї методики, використовувались для оцінки правильності та збіжності. Точність вимірювань оцінювали, досліджуючи відомі кількості аналітів, додані до контрольних зразків сироватки. Дані відновлення є прийнятними, оскільки вони знаходяться в межах <$Esymbol С~10> % від цільового значення. Методика характеризується достатньою збіжністю (точністю). Оцінку проміжної точності визначення енрофлоксацину та ципрофлоксацину оцінювали у три різні дні аналізу. Межа виявлення енрофлоксацину становить 0,05 мкг/л, а ципрофлоксацину - 0,02 мкг/л, що конкурує з раніше опублікованими методами ВЕРХ/ФЛД для визначення цих хінолонів. Основними перевагами розробленого методу є висока селективність і висока чутливість.


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-273.92

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського