РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000796630<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Яремчук І. М. 
Якість деконсервованої сперми бугаїв за додавання у розріджувач мікроелементів у складі N-похідної ПЕГ400 / І. М. Яремчук, М. М. Шаран, Д. Д. Остапів, С. Б. Корнят, А. Р. Корбецький, О. Б. Андрушко, О. І. Чайковська, Р. Д. Остапів, С. М. Варваренко, М. В. Ференс, В. Я. Самарик, Н. Г. Носова, Н. В. Фігурка, І. Дронь // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2020. - Вип. 21, N 2. - С. 230-237. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Мета досліджень - вивчити дію комплексів мікроелементів у складі N-похідної ПЕГ400 у розрідженій спермі на фізіолого-біохімічні характеристики сперміїв розморожених еякулятів бугаїв. Для оцінювання дії комплексів мікроелементів (Cu<^>2+, Zn<^>2+ та Mn<^>2+) у складі N-похідної ПЕГ400 було відібрано еякуляти бугаїв об'ємом 2 - 5 мл, концентрацією - <$E0,7~-~1,2~times~10 sup 9> клітин/мл та активністю сперміїв 7,0 - 8,0 балів. Сперму, розріджену лактозо-жовтково-гліцериновим розріджувачем, ділили на частини: контрольну - без додавання та дослідні з додаванням N-похідної ПЕГ400 (N-ПЕГ400) з вмістом в 1 мл розчину: Zn<^>2+ - 0,0319 ммоль; Cu<^>2+ - 0,0222 ммоль; Mn<^>2+ - 0,0359 ммоль. У дослідні зразки сперми додавали 0,01 мл розчинів мікроелементів у складі полімеру в мл розрідженого еякуляту. У зразках розрідженої сперми визначали виживання сперміїв, динамічні показники, дихальну активність, активність ензимів-маркерів запліднювальної здатності сперміїв і сукцинатдегідрогенази (СДГ) та цитохромоксидази (ЦХО). Встановлено, що оптимальним часом еквілібрації сперми за присутності в розріджувачі мікроелементів у складі N-похідних ПЕГ400 є 2,5 год. При цьому, активність сперміїв за присутності N-похідних ПЕГ400 залежить від експозиції спермодоз над парами азоту і здатності мікроелементів впливати на обмінні процеси в сперміях. Найвищі величини значень динамічних показників сперміїв характерні для деконсервованої сперми за додавання у середовище розбавлення Zn<^>2+ та Mn<^>2+ N-похідних ПЕГ400 і експозиції над парами азоту 8 - 10 хв. Встановлено, що додані Zn<^>2+ та Mn<^>2+ N-похідні ПЕГ400 в розріджувач та охолоджені впродовж 8 - 10 хв над парами азоту спермодози характеризуються високим виживанням сперміїв. Результати досліджень активності ензимів-маркерів запліднювальної здатності сперміїв свідчать, що використання спермодоз з вмістом Zn<^>2+ чи Mn<^>2+ N-похідних ПЕГ400 і 8 - 10 хв експозицією над парами азоту, забезпечить запліднення 65 % і більше телиць та корів після першого осіменіння. У дослідженій дозі (0,01 мл 0,0222 ммолярного розчину/мл розрідженої сперми) Cu<^>2+ N-ПЕГ400 не доцільно використовувати у розріджувачі для розбавлення і заморожування еякулятів бугаїв, оскільки порушується інтенсивність окисних процесів, що проявляється зниженням фізіологічних характеристик статевих клітин.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-344.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського