РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000796632<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Hirina T. 
Concerts of Ukrainian music groups in the national radio space of the USA (experience of 1933) = Концерти українських музичних колективів в національному радіопросторі США (досвід 1933 р.) / T. Hirina // Держава та регіони. Сер. Соц. комунікації. - 2021. - № 3. - С. 12-17. - Бібліогр.: 16 назв. - англ.

Мета дослідження полягає в осмисленні системи світового українськомовного радіомовлення, в поліфонії його становлення та поступу на різних історичних етапах до сьогодення. Методологічне підгрунтя дослідження спирається на імплементацію методу архівного дослідження 303 чисел оцифрованих газет найстарішої українськомовної газети у США "Свобода" в 1933 р.; використання історичного методу розширене методом аналогій у часі, індуктивного методу та моніторингу змісту пресових видань зазначеного періоду; якісний контент-аналіз надав змогу проаналізувати зміст 98 різножанрових матеріалів з тематики становлення українськомовного радіомовлення в інонаціональному медіапросторі Північної Америки. Досліджено періодичність, жанрову складову, програмний план, зміст перших українськомовних радіопрограм в ефірі національних радіостанцій у США в 1933 р. Охарактеризовано критерії успішності таких програм, проаналізовано підходи до визначення рейтингових показників передач за участю українців в інформаційному просторі США. Встановлено, шо перші програми українською, які почули північноамериканські радіослухачі були радіоконцерти у формі виступів українських хорів та оркестрів. Проаналізовано й викладено задокументовану полеміку в сучасних медіа в контексті визначення оптимальних підходів до розвитку радіомовлення українською в іномовному медіасередовищі. Констатовано відсутність єдиної думки щодо шляхів становлення радіопрограм, вибору контенту, презентованого в ефірі, рівні підготовки музичних колективів для роботи на широку радіоаудиторію. Наголошено на значенні живої дискусії в суспільстві в контексті якості розроблюваних радіопрограм для поступу української радіосправи. Уперше документально вивчено та глибоко осмислено місце українських радіопрограм у національному радіопросторі США в 1933 р.; проаналізовано конкурентні переваги та вектори розвитку таких програм у період "золотого століття" світового радіо. Практичне значення результатів дослідження полягає в доповненні наукового дискурсу фактами становлення системи світового українськомовного радіо в контексті його презентації в інформаційному просторі США.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*676.31 + Ч631.3(4УКР)6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244:Соц.комун. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського