РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000796635<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Косюк О. М. 
Інформаційно-комунікаційна діяльність українських масмедіа в умовах війни на Донбасі / О. М. Косюк // Держава та регіони. Сер. Соц. комунікації. - 2021. - № 3. - С. 39-44. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Мета дослідження - з'ясувати, чи/чим відрізняються журналістські стандарти у мирну добу й під час військових дій. Предмет обговорення - система етико-правових аспектів під час інформаційно-комунікаційної діяльності в умовах війни. Оскільки висвітленням сучасних військових конфліктів українське наукове співтовариство ще серйозно не займалося, у цій публікації використано окремі аспекти дискусій, започаткованих у міжнародній колективній монографії "Роль технологій у соціально-економічному розвитку в посткарантинному світі" (2020), яка вийшла у Катовіце, а також результати актуальних обговорень на рейтингових медіаплатформах, аналіз тематичних публікацій у наукометричних базах і чинне законодавство. У публікації задіяні аналіз та синтез (при верифікації даних і формулюванні висновків), порівняння та опис (для зіставлення різного рівня даних) й інші наукові методи, за допомогою яких активовано дискусії про журналістські стандарти; оцінено рівень висвітлення подій на Донбасі; подано міркування про те, де закінчується журналістика й починаються пропаганда, розкриття державних таємниць, мова ворожнечі; полемізовано про вразливі групи населення й способи розпалювання міжетнічних та міжнаціональних конфліктів. Як з'ясувалося, український журналіст повинен максимально дистанціюватися від подій і чітко розрізняти всі комунікаційні пастки. За традиціями національної журналістської спільноти й чинного законодавства, усім причетним до війни на сході України медійникам потрібно ретельно перевіряти факти, довіряти виключно експертними джерелами, не вірити власним і чужим емоціям, не використовувати мову ненависті й не розпалювати міжнародні та міжетнічні конфлікти. Варто пам'ятати, що громадянська позиція журналіста на війні - то грубе порушення міжнародних стандартів. Пропонована тема, незважаючи на перманентні обговорення, усе ще нова й залишається відкритою та перспективною для наукових досліджень, допоки триває війна на сході України, оскільки йдеться про балансування на вузькій грані патріотизму та журналізму (загальнолюдських і національних цінностей та дотримання міжнародних норм). Матеріал доречно використовувати теоретикам під час освітньо-наукових дискусій та читання академічних курсів, а практикам як порадник у зоні мілітарних конфліктів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч7 + Ц35(4УКР5)644УКР555:Ч7"2014-..."

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244:Соц.комун. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського