РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000796641<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Бутиріна М. В. 
Професійні вимоги до журналістського фаху: компетентнісний підхід / М. В. Бутиріна, М. П. Анікеєнко // Держава та регіони. Сер. Соц. комунікації. - 2021. - № 3. - С. 80-88. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Мета дослідження передбачала виявлення мейнстримних журналістських компетенцій, затребуваних сьогодні ринком праці. За допомогою контент-аналізу оголошень про вакансії журналістів виявлено найбільш частотні фахові вимоги роботодавців для претендентів на відповідні посади. Вибірку становлять оголошення з двох популярних сайтів пошуку роботи work.ua та ua.jooble.org загальною кількістю 70 текстових одиниць. Хронологічні межі вибірки - 1 міс. Територіальні межі - міста Дніпро та Київ. Виявлено фахові вимоги систематизовано на основі компетентнісної моделі З. Вайшенберга, яку було доповнено новітніми журналістськими компетенціями, що актуалізувалися останнім часом у зв'язку з потребами медіагалузі. Для інтерпретації результатів контент-аналітичного дослідження застосовано методи аналізу, синтезу та узагальнення. Проведене контент-аналітичне дослідження надало змогу дійти висновків про співвідношення усталених та новітніх компетенцій, характерних для журналістської професії. Виявлено, що журналістська майстерність, представлена низкою інструментальних навичок, визначає всі види журналістських посад незалежно від спеціалізації та функціональних особливостей. Результати контент-аналізу також надали змогу констатувати безумовний інтерес роботодавців до навичок, затребуваних при роботі в кросмедіа та в соціальних мережах. Вища освіта як вимога до кандидатів була представлена менше ніж у 50 % оголошень, натомість досвід був актуалізований майже у 80 % проаналізованих вакансій. Наведені дані корелюють із популярними сьогодні підходами до деакадемізації журналістської освіти, переведення її в практично-прикладну площину. Цей підхід у США, зокрема, презентований моделлю освіти як teaching hospital, у Німеччині і Дортмундською моделлю. В Україні також поступово впроваджується практика відкриття шкіл журналістики на базі медіаорганізацій. Уперше систематизовано фахові вимоги до журналістів на основі контент-аналізу оголошень про відповідні вакансії. Виявлено компетентнісні пріоритети роботодавців. Результати та висновки можуть бути застосовані для оптимізації компетентнісної моделі журналістської освіти.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*676.12*333.42 + Ч62 р

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244:Соц.комун. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського