РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000796787<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гарасимів Т. 
До проблеми адаптації українського соціального законодавства до законодавства Європейського Союзу: теоретико-правовий дискурс / Т. Гарасимів // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". Сер. Юрид. науки. - 2021. - 8, № 2. - С. 43-50. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Розкрито теоретико-правовий дискурс адаптації українського соціального законодавства до законодавства Європейського Союзу (ЄС). Сутність адаптації українського соціального законодавства до законодавства ЄС полягає в тому, що: по-перше, Україна як незалежна суверенна держава зобов'язалася вжити всі необхідні заходи для того, щоб поступово привести українське законодавство у відповідність до законодавства Європейського Співтовариства; по-друге, Україна, згідно з Конституцією, є соціальною державою, втім, все ще не стала такою у практичній площині, тому українське соціальне законодавство потребує системного вдосконалення; по-третє, право ЄС - "acquis communautaire" є загальнообов'язковим для всіх держав-членів, тому узгодження національних законодавств із його положеннями є однією з основних вимог до потенційних членів ЄС; по-четверте, Україна регулярно здійснює вдосконалення соціального законодавства, зокрема й під впливом європейських принципів і стандартів; по-п'яте, окрім визначених положень, адаптація українського соціального законодавства до законодавства ЄС, передусім, передбачає забезпечення його неухильного дотримання. Отже, сукупність означених положень і становить сутність адаптації українського соціального законодавства до законодавства ЄС. Нехтування Україною будь-якого з них фактично унеможливлює розвиток євроінтеграційного курсу держави. Дослідження показує, що адаптація українського соціального законодавства до законодавства ЄС є довготривалим і багатоетапним процесом. Необхідність в її надтерміновій реалізації зумовлена як недосконалістю чинного українського законодавства, так і зобов'язаннями, які взяла Україна. Водночас ігнорування адаптації матиме доволі негативні наслідки, позаяк без цього процесу вступ України до ЄС є неможливим.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.5-383.1(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409:А:Юрид.науки Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського