РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000796833<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Борисов Ю. С. 
Композиційні порошки на основі аморфізуючого сплаву FeMoNiCrB з добавками тугоплавких сполук для газотермічного нанесення покриттів / Ю. С. Борисов, А. Л. Борисова, О. М. Бурлаченко, Т. В. Цимбаліста, М. А. Васильківська, Є. Г. Биба // Автомат. зварювання. - 2021. - № 11. - С. 44-53. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Досліджено процес отримання методом механічного легування композиційних порошків (КП) на основі аморфізуючого сплаву FeMoNiCrB із добавками тугоплавких сполук (ZrB2, (Ti,Cr)C і FeTiO3) шляхом обробки суміші порошків компонентів у планетарному млині "Активатор 2SL". Встановлено, що після 1,5 год обробки, її продукти є однорідними конгломератами з середнім розміром частинок, що залежить від складу КП, який у випадку FeMoNiCrB + ZrB2 складав 23 мкм, FeMoNiCrB + (Ti,Cr)C - 15 мкм, а FeMoNiCrB + FeTiO3 - 25 мкм. Результати РСФА свідчать про формування в отриманих КП аморфно-нанокристалічної структури, що складається з твердого розчину Fe(Ni,Cr), Mo2FeB2 і дисперсної фази добавок тугоплавких сполук (ZrB2, (Ti,Cr)C і FeTiO3) з ознаками деякої міжфазної взаємодії FeMoNiCrB і (Ti,Cr)C, при цьому аморфна фаза з'являється в результаті процесу механічного легування. Величини виміряної мікротвердості склали у КП FeMoNiCrB + ZrB2 - 6,2 +- 1,6 МПа, FeMoNiCrB + (Ti,Cr)C - 5,5 +- 1,1 МПа, FeMoNiCrB - FeTiO3 - 5,1 +- 0,7 МПа. Для використання в газотермічному напиленні покриттів з аморфною структурою з отриманих КП продуктів механічного легування формують конгломератні порошки з розміром частинок і ступенем плинності, які задовольняють вимогам технології газотермічного напилення.


Індекс рубрикатора НБУВ: К390.1-1 + К663.03-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26970 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського