РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000796835<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Коржик В. М. 
Особливості лазерно-плазмового зварювання корозійностійкої сталі AISI 304 з використанням лазера / В. М. Коржик, В. Ю. Хаскін, А. А. Гринюк, Є. В. Ілляшенко, А. В. Бернацький, С. І. Пелешенко // Автомат. зварювання. - 2021. - № 12. - С. 18-26. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Підтверджено наявність синергетичного ефекту при лазерно-плазмовому зварюванні з використанням волоконного лазера шляхом порівняння площ поперечного перетину проварів, виконаних у пластині AISI 304 (<$E delta~=~4> мм) лазерним, плазмовим і гібридним способами за близьких значень потужності лазерного випромінювання і плазмової дуги (по ~ 2 кВт). Визначено, що проявлення цього ефекту залежить від швидкості зварювання. За швидкостей 2 м/хв перевищення площі перетину гібридного провару суми площин, одержаних лазерним і плазмовим способами, досягає 30 %, а для швидкості 4 м/хв - ~ 20 %. Порівняння погонної енергії лазерного та гібридного процесів зварювання нержавіючої сталі показало, що різниця між ними залежить від товщини зварюваних листів (або глибини провару). Спочатку цей показник зменшується від ~100 % для листів із <$E delta~=~2> мм до 50 % для листів із <$E delta~=~6> мм, а за подальшого збільшення глибини провару підвищується до 60 %. Характер залежностей фактора відношення площин, геометрії зварного шва та глибини проникнення від швидкості гібридного зварювання сталі AISI304 надає можливість рекомендувати діапазон швидкостей 1,5 - 2,0 м/хв як більш прийнятний за критеріями синергетичного ефекту та глибини проплавлення. Встановлено, що за гібридного зварювання з використанням випромінювання волоконного лазера, плазмова складова сприяє усуненню таких характерних для лазерного зварювання дефектів формування верхнього валика шва, як підрізи та гребінь, тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: К641.78-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26970 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського