РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000796854<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Vytvytskyi V. 
Design and technological parameters of equipment influence on the lateral pressure coefficient and reduced friction coefficient of granular polyvinyl chloride = Вплив конструктивно-технологічних параметрів обладнання на коефіцієнт бічного тиску та приведеного коефіцієнта тертя гранульованого полівінілхлориду / V. Vytvytskyi, I. Mikulionok, O. Sokolskyi, O. Gavva, L. Kryvoplias-Volodina // Ukr. Food J. - 2021. - 10, № 1. - С. 182-197. - Бібліогр.: 196 назв. - англ.

Визначено залежність коефіцієнта бічного тиску (КБТ) і наведеного коефіцієнта тертя (КТ) гранульованого полівінілхлориду (ПВХ) для виробництва пакувального матеріалу від конструктивно-технологічних параметрів процесу живлення. Експериментальні дослідження проведено на стенді, що імітує рух полімерних гранул у робочому каналі одночерв'ячного екструдера або шнекового живильника за таких параметрів: досліджуваний полімер - ПВХ; осьовий тиск у шарі гранульованого полімеру - 0,044 - 0,475 МПа; температура сталевої обмежувальної поверхні - 20 - 80 <^>oC; швидкість сталевої обмежувальної поверхні - 0,176 - 0,471 м/с; висота шару гранульованого полімеру - 0,015 - 0,025 м. Значення КБТ збільшується за умов підвищення температури, зменшення осьового тиску, зменшення швидкості. КБТ від висоти шару гранул не залежить. За умови одночасного змінення температури та тиску до рівня приблизно 0,32 МПа, збільшення температури призводить до збільшення значень КБТ, після нього - навпаки, до зменшення. В разі зміни швидкості після точки 0,15 МПа залежність також змінюється на протилежну. Найбільше на зростання КБТ досліджених полімерів впливає одночасна дія температури та швидкості сталевої обмежувальної поверхні (лінійної швидкості обертового робочого органу обладнання). Головну роль у зміні КБТ відіграє швидкість, а у зміні КТ - температура. У разі одночасного зі швидкістю та висотою шару гранул збільшення температури відбувається перехід через точку на рівні приблизно 0,32 МПа, до якої збільшення температури призводить до збільшення відповідних значень КБТ, після якої - навпаки, до зменшення. Так само в разі зміни швидкості - після точки 0,15 МПа залежність змінюється на протилежну. У разі одночасного зі швидкістю збільшення температури від 20 до 80 <^>oC більшим значенням швидкості відповідають менші значення КБТ, а збільшення температури призводить до збільшення КБТ від 0,33 - 0,34 до 0,42 - 0,46. У разі одночасної зі швидкістю дії тиску менші значення тиску не впливають на залежність значень КБТ від швидкості, а збільшення тиску від 0,044 до 0,476 МПа призводить до відповідної зміни на зростаючу залежність - від 0,22 - 0,27 до 0,34 - 0,46. За умови зміни температури, швидкості та висоти шару гранул збільшення температури призводить до відповідного збільшення значень КТ за однакового тиску від 0,48 - 0,5 до 0,52 - 0,57, так само, як і збільшення швидкості, а висота шару гранул майже не впливає на відповідну зміну КТ, окрім високих значень тиску. Останнє можна пояснити тим, що підвищення тиску призводить до ущільнення гранул та їх руху як суцільного тіла, коли знижується вплив внутрішнього тертя. Встановлено, що отримані результати надають змогу врахувати взаємний вплив КТ і КБТ гранульованих полімерів і конструктивно-технологічних параметрів екструдера або шнекового живильника.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л712.221

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж43715 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського