РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000796884<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Іленьків Н. В. 
Відсутність перикарда в поєднанні з некомпактністю міокарда (огляд літератури; опис клінічного випадку) / Н. В. Іленьків, З. О. Білоус, О. О. Абрагамович, М. О. Абрагамович, Н. А. Мазур, Р. Б. Іваночко // Львів. клініч. вісн. - 2021. - № 3/4. - С. 82-90. - Бібліогр.: 51 назв. - укp.

Незважаючи на значні успіхи сучасної клінічної медицини, верифікація діагнозу інколи відтерміновується або прижиттєво його не вдається поставити взагалі, особливо стосовно орфанних хвороб. Мета роботи - зробити огляд літератури та опис клінічного випадку з метою з'ясувати особливості клінічного стану та діагностики у хворих із вродженою відсутністю перикарда в поєднанні з некомпактністю міокарда. Використано контент-аналіз, метод системного та порівняльного аналізів, бібліосемантичний метод вивчення актуальних наукових досліджень вродженої відсутности перикарда в поєднанні з некомпактністю міокарда. Більшість випадків вродженої відсутности перикарда є асимптомними і можуть бути не діагностовані за життя, тому часто їх можна переплутати з іншими хворобами, такими як аневризма серця, ішемічна хвороба серця (ІХС), дефекти мітрального клапана, беручи до уваги, що навіть такі методи діагностики, як ехокардіографія (Ехо-КГ), магнітно-резонансна томографія (МРТ) та "золотий стандарт" - мультиспіральна комп'ютерна томографія (МСКТ), можуть мати діагностичні недоліки. Некомпактність міокарда часто має безсимптомний перебіг, а основним методом її діагностики є Ехо-КГ. Висновки: здійснено огляд літератури та описано клінічний випадок відсутности перикарда в поєднанні з некомпактністю міокарда. З'ясування клінічних особливостей відсутности перикарда в поєднанні з некомпактністю виявило, що ця аномалія зазвичай безсимптомна, проте у хворих із лівобічним дефектом може маскуватися під ІХС, супроводжуватися шлуночковими порушеннями ритму (шлуночкова тахікардія), подовженням інтервалу QT і синкопе. Особливу цінність для діагностики вродженої відсутности перикарда в поєднанні з некомпактністю міокарда мають Ехо-КГ та МРТ, а "золотим стандартом" прийнято вважати МСКТ, проте ці методи інколи можуть мати обмежені діагностичні можливості.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.105.01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100996 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського