РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000796889<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Господаренко Г. М. 
Винесення основних елементів живлення з грунту культурами польової сівозміни за різного удобрення / Г. М. Господаренко, О. Д. Черно, А. Т. Мартинюк, В. П. Бойко // Агрохімія і грунтознавство : міжвід. темат. наук. зб.. - 2021. - Вип. 91. - С. 31-40. - Бібліогр.: 27 назв. - укp.

Досліджено вплив застосування різних доз і поєднань мінеральних добрив у польовій сівозміні в умовах стаціонарного польового досліду на вміст основних елементів живлення в рослинах, господарське та відносне їх винесення пшеницею озимою, кукурудзою, ячменем ярим і соєю. Грунт - чорнозем опідзолений (Luvic Chernic Phaeozem) важкосуглинковий. Схема досліду включає 11 варіантів комбінацій та окремого внесення мінеральних добрив і варіант без удобрення. Встановлено, що рівень вмісту азоту легкогідролізованих сполук у грунті істотно впливає на вміст його в зерні ячменю ярого, кукурудзи, сої (R<^>2 = 0,92 - 0,93), менше - пшениці озимої (R<^>2 = 0,63). Вміст рухомих фосфатів у грунті має практично однаковий вплив на вміст фосфору в основній і нетоварній частині врожаю незалежно від культури (R<^>2 = 0,39 - 0,70). Найслабший зв'язок між вмістом рухомих сполук у грунті та в урожаї констатовано для калію, проте в насінні сої і соломі ячменю ярого та сої він чітко простежувався (R<^>2 = 0,53 - 0,68). У господарському вилученні елементів живлення з урожаєм зерна і насіння найбільшу частку становить азот (64,4 - 149,9 кг/га), потім - фосфор - 21,1 - 51,4 кг Р2О5/га залежно від культури. На формування одиниці врожаю (товарної і відповідної кількості нетоварної частини) культури засвоюють елементи живлення у такому співвідношенні N : P2O5 : K2O : пшениця озима - 1 : 0,4 : 0,7; кукурудза - 1 : 0,3 : 0,8; ячмінь ярий - 1 : 0,4 : 0,7; соя - 1 : 0,4 : 0,4. З нетоварною частиною врожаю у грунт повертається (залежно від варіанту досліду) азоту, зі стебелинням кукурудзи - 28 - 36 %, фосфору, з соломою сої - 47 - 54 % і калію, з соломою пшениці озимої і стебелинням кукурудзи - 74 - 80 % від господарського винесення.


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.3-6 + П034.17 + П127.31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29253 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського