РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000796891<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Харченко О. В. 
Ефективність використання елементів живлення сучасними гібридами кукурудзи в посушливих умовах Лісостепу / О. В. Харченко, С. В. Петренко, М. Г. Собко, С. І. Медвідь, Е. А. Захарченко // Агрохімія і грунтознавство : міжвід. темат. наук. зб.. - 2021. - Вип. 91. - С. 49-58. - Бібліогр.: 34 назв. - укp.

Розглянуто проблему ефективності використання основних елементів мінерального живлення з добрив і грунту гібридами кукурудзи. Вирощування сучасних гібридів вимагає встановлення необхідної норми добрив під заплановану врожайність з урахуванням потенціалу продуктивності гібриду та погодних умов. За відсутності конкретних цифр виносу поживних речовин для будь-якого нового сорту та гібриду запропоновано ефективність використання елементів живлення визначати за показником рівня інтенсивності сорту, який розраховується за співвідношенням фактичної та нормативної урожайності. Дослідження проведено з гібридами кукурудзи української селекції різної скоростиглості - Зоряний (ФАО 190), Лелека (ФАО 260) та Донор (ФАО 310) у 2018 - 2019 рр. на полях Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН у Сумській області України. Грунт - чорнозем типовий вилугований (Endocalcis Chernozem) середньосуглинковий. Вегетаційні періоди в роки дослідження характеризувались як дуже посушливі (ГТК 0,45 - 0,46). Розрахований рівень інтенсивності гібридів у середньому за два роки на фоні без добрив становив 1,07, а з удобренням (N100P45K45) - 1,36. Доведено, що на фоні застосування мінеральних добрив підвищується ефективність використання NPK із грунту. Частка елементів живлення, використаних із грунту, становить: азоту - 53,8 - 71,4 %, фосфору - 20,0 - 26,6 % і калію - 65,4 - 86,8 %. Відносний вплив добрив на урожай зменшується, тобто зростає частка природної родючості у прирості врожаю на удобреному грунті. За два роки з лімітом вологи у вегетаційний період на фоні внесення мінеральних добрив за рахунок природної родючості грунтів урожайність усіх гібридів в середньому підвищилася на 1,33 - 1,46 т/га. Виявлено залежність урожайності всіх гібридів кукурудзи від гідротермічних умов у червні. Встановлено, що за всіх інших рівних умов урожайність прямо співвідносна з індексом ФАО гібриду. Окупність мінеральних добрив оцінено як 0,86 - 1,14 т/ц.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-273 + П212.2-434

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29253 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського