РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000796900<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гамкало З. Г. 
Літогенний потенціал карбонізації педосфери: теоретико-методологічні, методичні та екосистемний підходи / З. Г. Гамкало, І. М. Шпаківська, О. Г. Марискевич // Агрохімія і грунтознавство : міжвід. темат. наук. зб.. - 2021. - Вип. 92. - С. 41-51. - Бібліогр.: 75 назв. - укp.

В оглядовій статті автори інформують українського читача про останні здобутки світової науки з проблеми секвестрації і депонування органічного карбону грунту (ОКГ) за різного типу екосистем і землекористування. Проблема акумулювання і збереження органічних сполук карбону в педосфері є однією з топових у світовому дослідницькому просторі. З використанням пошукової системи "Академія Google" (Google Scholar), за повними текстами наукових публікацій (статей) з досліджуваної тематики за останні 5 років, на запит "carbon sequestration" отримано - 452 000 джерел, а "soil carbon sequestration" і "soil carbon sequestration potential", відповідно - 59 700 і 56 900 джерел, тоді, як на запит українською "секвестрація вуглецю" - 178 і "секвестрація вуглецю грунтом" - 85. В представленому огляді літератури розглянуто поетапний розвиток теоретико-методологічних і методичних основ розробки моделей стабілізації ОКГ, головно, мінеральною матрицею грунтів (<< 20 і << 50 мкм) з використанням рівнянь лінійної регресії найменших квадратів, аналізу граничних значень та інших методичних підходів. Також розглянуто існуючі підходи до оцінювання захисної ємності грунту щодо карбону (Сarbon Protective Capacity), насиченості карбоном мінеральної матриці (Сarbon Saturation, CS), дефіциту C-насичення грунту (Saturation Deficit), а також охарактеризовано функціональні особливості процесів С-секвестрації і С-депонування. Дано критичну оцінку існуючим способам визначення потенціалу стабілізації ОКГ та реальності успішної реалізації Міжнародної ініціативи "4 на 1000: Грунти для продовольчої безпеки і клімату", прийнятої у грудні 2015 року. Враховуючи світовий досвід, розглянуто необхідність переходу в Україні на тричленну класифікацію гранулометричного складу грунту.


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.341.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29253 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського