РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000797047<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Хохлов В. М. 
Проекції режиму опадів для території України в найближче тридцятиріччя / В. М. Хохлов, М. С. Замфірова // Гідрологія, гідрохімія і гідроекологія. - 2022. - № 1. - С. 54-60. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Мета роботи - дослідження можливих змін кількості днів на рік з опадами >> 1 мм для території України відносно періоду 1961 - 1990 рр. на основі даних ансамблю моделей CORDEX. Виконувались розрахунки з використанням одного з чотирьох можливих сценаріїв викидів та концентрацій парникових газів, що є основою для сучасних наукових досліджень проекцій майбутнього клімату, а саме - RCP4.5. Ця траєкторія прогнозує стійке зростання радіаційного форсингу в порівнянні з до індустріальною епохою і пік викидів парникових газів у 2030 - 50 рр. Для розрахунку використовувалися показники 177 метеорологічних станцій України та 16 симуляцій вищезгаданого проекту. Для оцінки кліматичних змін зазвичай використовують кліматичні показники - середньорічні, середні за сезон та місяць значення температури повітря, напрямків та швидкостей вітру, атмосферних опадів тощо. Проте для доповнення традиційних кліматичних показників була розроблена система кількісних показників для моніторингу, аналізу та оцінки змін екстремальних кліматичних показників, заснована на середніх за добу значеннях метеорологічних спостережень, що дістали назву "індекси екстремальності". В основі даного дослідження - розрахунок одного зі згаданих вище індексів, а саме - кліматичного індексу RR1 - кількість "вологих днів", тобто кількість днів із добовою сумою опадів понад 1 мм. Проведено аналіз характерного для України режиму опадів та його прогнозованих змін із урахуванням регіональних особливостей. У ході дослідження виявлено тенденцію збільшення кількості вологих днів на рік від 10 випадків на південному заході країни до 50 на схилах Українських Карпат та зміну локалізації найпосушливішого району з Херсонщиною на Одеську область. Очікується зростання мінімальних та максимальних значень кількості днів з опадами. З вищезазначеного можна припустити зміни характеру вологозабезпеченості у найближче тридцятиріччя для всієї України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д241.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70590 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського