РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000797051<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Романюк М. С. 
Аналіз повторюваності дощових паводків на річках в басейні Тиси (в межах України) / М. С. Романюк, О. І. Лук'янець // Гідрологія, гідрохімія і гідроекологія. - 2022. - № 2. - С. 22-29. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Представлені результати детального аналізу повторюваності дощових паводків на річках в басейні Тиси в межах України, які в регіоні можуть формуватися декілька разів протягом теплого періоду. Для виконання роботи використано дані щоденних спостережень за витратами води з гідрологічних постів: р. Уж - м. Ужгород, р. Латориця - м. Мукачево, р. Ріка - смт Міжгір'я, р. Тересва - смт Усть-Чорна, р. Тиса - м. Рахів за період 1946 - 2019 рр., при цьому опрацьовувались дані за теплий період (травень-жовтень). Для аналізу сформовано два ряди: щорічних максимальних (ряд включає найвищі витрати кожного року досліджуваного періоду) та максимальних середньодобових витрат часткової забезпеченості (ряд включає усі значення, що перевищують деяке граничне значення, яке відповідає найменшому значенню з ряду щорічних максимальних річних витрат). Ряди максимумів часткової забезпеченості за своєю кількістю в середньому в 4 - 6 разів перевищують кількість значень ряду щорічних максимумів. За двома рядами визначено періоди повторюваності та побудовано графіки повторюваності дощових паводків за річними максимумами і максимумами часткової забезпеченості. Проведений аналіз дозволив оцінити ймовірні величини паводків, які можуть сформуватися протягом певного періоду часу та оцінити їх повторюваність певної величини. Це має практичний інтерес, оскільки знання про потенційно можливі паводки можна використати для оцінювання характеру можливих таких паводків у майбутньому.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д225.33

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70590 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського