РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000797281<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Чуєнко В. І. 
Дискусійні аспекти функціонування інституту поруки / В. І. Чуєнко, С. В. Косинський // Держава та регіони. Сер. Право. - 2021. - № 3. - С. 136-139. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Досліджено окремі характерні ознаки поруки, що визначають її суть. Увагу присвячено аналізу проблемних питань, що розкриваються на доктринальному рівні та призводять до труднощів використання на практиці. Наведено визначення поруки, а також сформульовано аргументи, що підтверджують недосконалість закріпленого в законодавстві поняття, як-от формулювання через спільнокореневі категорії, що перешкоджають розкриттю змісту інституту. Досліджено акцесорність як ознаку поруки, що означає її похідний, допоміжний характер. Акцесорність у законодавстві представлено положенням про те, що недійсність основного зобов'язання спричиняє недійсність правочину щодо його забезпечення. Визначено, що порука відноситься до особистих видів забезпечення виконання забов'язання, адже правовідносини пов'язуються безпосередньо з особою поручителя, його майновим становищем, яке лягає в основу гарантій виконання забов'язання для кредитора. Акцентовано уваггу на проблемі визначення правової природи відповідальності поручителя. Досліджено два основних підходи до її розуміння - як компенсаційного явища та як замінювального. Обгрунтовано доцільність розуміння відповідальності у вузькому сенсі, адже відсутність факту цивільно-правового порушення свідчить про відсутність цивільно-правової відповідальності. Встановлено, що відповідальність боржника та поручителя є солідарною. Для повного висвітлення питання наведено позицію Верховного Суду України та доведено доцільність прийнятих змін до законодавства щодо солідарної відповідальності поручителів за окремо укладеними договорами, які розв'язали дискусії науковців та надали змогу уніфікувати судову практику. Встановлено, що законодавством передбачено письмову форму договору поруки, проте з огляду на відсутність будь-яких обмежень в його змісті, запропоновано умови, що необхідно включити до тексту договору. Дослідження надало змогу зробити висновок, що значення поруки виражається у забезпеченні і захисті інтересів кредитора та компенсації його майнових втрат. Аналіз правової бази надав змогу виокремити ті ознаки поручительських відносин, які потребують подальшого наукового дослідження.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244:пр. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського