РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000797288<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Панькова Л. О. 
Дозвільна система у сфері господарської діяльності: стан і перспективи / Л. О. Панькова, Р. М. Коваль // Держава та регіони. Сер. Право. - 2021. - № 4. - С. 10-14. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Висвітлено питання функціонування дозвільної системи у сфері господарювання в умовах модернізації господарського законодавства. Дозвільну систему у сфері господарювання розглянуто як гарантію окремих конституційних прав і свобод людини та громадянина. Узагальнено теоретичні позиції і норми чинного законодавства про дозвільну систему у сфері господарювання. Визначено дозвільні процедури (ліцензування, патентування, квотування тощо) і сформовано перелік дозвільних документів, якими є сертифікати, висновки, дозволи/спеціальні дозволи, погодження, рішення, підтвердження, форми реєстрації, експлуатаційні дозволи. Звісно, що таке різноманіття офіційних документів не може позитивно впливати на сприйняття дозвільних процедур користувачами і потребує уніфікації. Наприклад, можна залишити назви трьох-чотирьох документів дозвільного характеру, які відрізняються за своєю природою і сертифікат, свідоцтво, висновок і погодження, що значно сприятиме уніфікації документообігу різних державних структур. Удосконалено положення про суб'єкти дозвільних відносин і класифіковано об'єкти, щодо яких можуть видаватися дозвільні документи, а саме: речі матеріального характеру, які використовуються у разі здійснення господарської діяльності, які є можливість класифікувати за критерієм відтворюванності на природні та штучностворені; дії та документація (проєктна документація на будівництво об'єктів, землевпорядна документація, містобудівна документація, гірничий відвід). Досліджено питання про судову юрисдикцію спорів і дозволи у сфері господарювання, зокрема визначення належності спорів до господарської чи адміністративної юрисдикції. Проаналізовано сучасний стан нормативного забезпечення розвитку електронних сервісів у дозвільній сфері і діяльності дозвільних центрів. Останні переконливо довели свою ефективність, однак існують і проблеми, які заважають їх належному функціонуванню: неналежне матеріально-технічне забезпечення зазначених центрів, недостатня робота місцевих органів влади із популяризації діяльності дозвільних центрів через засоби масової інформації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.033

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244:пр. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського