РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000797326<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Байкалов Я. Ю. 
Аналіз порушених земель кар'єру "Південний" Костянтинівського району для їхньої подальшої рекультивації та цільового освоєння / Я. Ю. Байкалов, О. І. Кутняшенко // Вісн. Вінниц. політехн. ін-ту. - 2022. - № 1. - С. 11-15. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Негативним наслідком діяльності кар'єру є порушення природного екологічного балансу в навколишньому природному середовищі, яке проявляється у: скороченні площ земельних угідь за рахунок відведення їх для розробки кар'єру; незначній зміні характеру водного режиму і хімічного складу підземних вод; порушенні грунтового покриву і зміні фізичних і хімічних якостей грунтів через неминучі переміщення і змішування різних порід; зміні видового складу рослинності; зміні рельєфу місцевості. Завданням сучасного природокористування є не тільки раціональне використання природних ресурсів, а й поліпшення або збереження історично сформованого навколишнього техногенного середовища. При цьому фонові показники стану техногенного середовища приймаються за гранично допустимі. Кар'єр "Південний" є важливою ланкою в технологічному циклі Південно-Східного рудника з видобутку вогнетривких глин. Реконструкція кар'єру викликана потребою видобутку корисної копалини в обсязі 200 тис. тонн на рік. Ведення гірничих робіт відповідно до технології відпрацювання ділянки та надійна робота допоміжних служб забезпечать збереження сталого (фонового) стану техногенного середовища на території площею понад 62 га. Таким чином, за дотримання технології видобутку корисних копалин і реалізації системи захисних заходів подальше відпрацювання кар'єру не завдасть будь-якої шкоди об'єктам навколишнього техногенного середовища і дозволить коректно вирішити такі основні завдання щодо: розробки технологій зняття родючого шару грунту, його зберігання, транспортування і нанесення на рекультивовану поверхню; складання календарного плану технічного етапу рекультивації та передачі рекультивованих ділянок для біологічної рекультивації; розробки технології біологічної рекультивації.


Індекс рубрикатора НБУВ: И22-4 + И127

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68690 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського