РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000797394<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кропивка Ю. Г. 
Ефективність використання змішанолігандних комплексів цинку, мангану й кобальту в годівлі високопродуктивних корів у ранній сухостійний період / Ю. Г. Кропивка, В. С. Бомко // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2021. - № 3. - С. 118-126. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Представлені результати вивчення ефективності згодовування різних рівнів змішанолігандних комплексів цинку, мангану і кобальту високопродуктивним коровам голштинської, української чорно-рябої молочної і української червоно-рябої молочної порід у ранній сухостійний період та вплив цих комплексів на споживання кормів, показники живої маси, післяпологовий стан та гематологічні параметри крові. Результати досліджень свідчать, що найкраще споживали суху речовину раціонів корови 5-ї дослідної групи через краще поїдання сіна, силосу і сінажу - на 3,92 % порівняно з контрольною групою. Добре споживання кормосуміші тваринами забезпечило зростання їх живої маси. Корови 1-ї контрольної групи збільшили живу масу на 25,1 кг, тоді як збільшення живої маси в корів дослідних груп було вищим порівняно з контролем на 1,2 - 9,6 % або на 0,3 - 2,4 кг. Різниця була достовірна для корів 4-ї і 5-ї дослідних груп (P << 0,01 - P << 0,001). При менших рівнях змішанолігандних комплексів цинку, мангану й кобальту, концентрація яких в 1 кг СР кормосуміші становила, мг: цинку - 27,0; мангану - 27,0; кобальту - 0,34 жива маса телят при народженні збільшилась на 2,6 - 6,6 % у дослідних групах порівняно з контрольною. Також менші дози цих мікроелементів у вигляді змішанолігандних комплексів у раціоні тільних сухостійних корів позитивно вплинули на їх пологові показники. Зокрема, у корів дослідних груп краще перебігав пологовий процес і не спостерігали випадків затримання плаценти. З 10 корів контрольної групи без сторонньої допомоги розтелилося 7 голів, або 70 %, у 2-й дослідній групі - 9 голів, а в 3-й, 4-й і 5-й - по 10 голів, або 100 %. Відділення плаценти в усіх корів 3-ї, 4-ї і 5-ї дослідних груп відбулося своєчасно, у 2-й дослідній групі затримка посліду була в однієї корови, а в контрольній групі - у двох. Аналіз гематологічних показників піддослідних корів свідчить, що змішанолігандні комплекси цинку, мангану й Кобальту у складі концентрованих кормів мають позитивний вплив на організм та здоров'я корів. Найефективнішою виявилась доза змішанолігандних комплексів цинку, мангану й кобальту з концентрацією в 1 кг СР кормосуміші: цинку - 31,5 мг, мангану - 31,5 мг і кобальту - 0,41 мг.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-455.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського