РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000797396<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Березовський М. Д. 
Термінальні кнури та інші батьківські форми в системі гібридизації / М. Д. Березовський, О. Л. Нарижна, С. О. Усенко, Л. М. Кузьменко, П. А. Ващенко, А. М. Шостя, В. Г. Слинько // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2021. - № 3. - С. 135-141. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.

Головна мета виконаної роботи - порівняти термінальних кнурів із чистопородними - ландрас, п'єтрен та контрольною групою велика біла - велика біла. Роботу виконували в умовах фермерського господарства "Св'ято-Нікольське" Криничанського району Дніпропетровської області. Для проведення досліджень було сформовано сім піддослідних груп: I - жін. велика біла - чол. велика біла, II - жін. велика біла - чол. ландрас, III - жін. (жін. велика біла - чол. ландрас) - чол. ландрас, IV - жін. велика біла - чол. п'єтрен, V - жін. (жін. велика біла - чол. ландрас) - чол. п'єтрен, VI - жін. велика біла - чол. термінальні кнури, V - жін. (жін. велика біла - чол. ландрас) - чол. термінальні кнури. За основними ознаками відгодівельних якостей одержано такі показники: за віком досягнення маси 100 кг з відносно першої групи перевагу мали п'ята і сьома групи (на 5,93 - 6,00 %; p << 0,001), за середньодобовим приростом - друга, п'ята, шоста і сьома групи (відповідно на 8,97; 5,45; 7,50; 8,09 %; при p << 0,001), за витратами кормів - друга і сьома групи на 5,40 %, при p << 0,001. За результатами індексної оцінки перша група (жін. велика біла - чол. велика біла) відставала від інших груп у межах від 5,24 до 15,56 одиниць. За цією ознакою виділяються друга і сьома групи (відповідно 10,48 та 15,56 одиниць). Комплексний індекс вказав на значні переваги названих груп над чистопородними тваринами - від 14,26 до 28,14 одиниць. Суттєво на величину комплексного індексу впливає товщина шпику, що необхідно враховувати при підборі батьківських форм у системі гібридизації. В межах кожної піддослідної групи визначали рівень мінливості (Cv, %) ознак відгодівельних і м'ясних якостей. Встановлено, що цей показник відносно невисокий (Cv max = 6,48 %), що свідчить про високий рівень відселекціонованості відгодівельних якостей. Дещо вищим цей показник був за товщиною шпику (Cv max = 10,1 %). У дослідженнях у разі використання одно факторного дисперсійного аналізу вивчено, наскільки генетичний фактор впливає на різні показники продуктивності. Встановлено, що фактор походження (генетичний) має суттєвий рівень впливу, при високій вірогідності на всі показники відгодівельних якостей і, особливо, на м'ясні (товщина шпику). Тому його необхідно враховувати при виборі схеми схрещування. В результаті дослідження було з'ясовано, що термінальні кнури власного відтворення показали кращі результати за чистопорідні батьківські форми і їх можна використовувати в системі гібридизації.


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-33

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського