РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000797453<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Мороз В. В. 
Особливості росту, розвитку та кліматостабілізувальне значення соснових насаджень Українських Карпат / В. В. Мороз, Н. М. Стасюк, Л. М. Тимошенко // Агроекол. журн. - 2021. - № 3. - С. 98-107. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Визначено особливості росту та розвитку соснових лісових насаджень в Українських Карпатах за лісогосподарськими округами: Передкарпатському, Гірськокарпатському та Закарпатських рівнин і передгір'я. Запропоновано математичні залежності росту та розвитку сосни за віком, висотою й діаметром. За одержаними математичними емпіричними залежностями встановлено, що сосна звичайна (Pinus sylvestris L.) краще росте і розвивається у Гірськокарпатському лісорослинному окрузі. У цьому лісорослинному окрузі ріст сосни переважає на 2 % за Передкарпатський округ, а за Закарпатських рівнин і передгір'я на 1 %. За повнотою у Гірськокарпатському лісорослинному окрузі діаметр сосни є вищий за Передкарпатський округ на 3 %, а Закарпатських рівнин і передгір'я - 1 %. За допомогою пакета аналізу даних Microsoft Excel побудовані кореляційні матриці та проведено регресійний та дисперсний аналіз таких показників, як: вік, висота, діаметр, фітомаса - деревини, кори та крони. Отримано математичні рівняння, що надали змогу встановити біологічну продуктивність Pinus sylvestris L. За допомогою одержаних емпіричних рівнянь за методиками IPCC (Intergovernmental Panelon Climate Change, 2015), G. Matthews (1993) та І. Я. Лієпи (1980) встановлено вуглецепоглинальну та киснетвірну здатність соснових деревних насаджень у віці 70 років на площі 1 га. Визначено, що на площі 1 га соснові насадження найбільше поглинають вуглець - 88,9 т, та продукують кисень - 262,2 т у Гірськокарпатському лісогосподарському окрузі, у Передкарпатському лісогосподарському окрузі 76,0 т вуглецю та 224,1 т кисню, у Закарпатських рівнин і передгір'я сосна звичайна поглинає 69,5 т вуглецю та продукує 204,9 т кисню. Проаналізовано кількість викидів СО2 в навколишнє середовище в умовах Українських Карпат, встановлено, що соснові ліси на 34 % зменшують викиди діоксиду вуглецю.


Індекс рубрикатора НБУВ: П381.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського