РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000797456<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Осадча Ю. В. 
Репродуктивна функція курей за дії технологічного стресора / Ю. В. Осадча // Агроекол. журн. - 2021. - № 3. - С. 127-134. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Досліджено вплив зміни висоти розташування кліткової батареї на репродуктивну функцію курей-несучок промислового стада. Для цього в умовах сучасного комплексу з виробництва харчових яєць сформували 4 групи курей, кожну з яких утримували на окремому поверху-аналогу за площею та клітковим устаткуванням, розташованому в одному пташнику. Кожен поверх був обладнаний 3-ярусними клітковими батареями: 1 - 3 яруси входили до 1-го поверху, 4 - 6 яруси - до 2-го, 7 - 9 яруси - до 3-го, а 10 - 12 яруси - до 4 поверху кліткового устаткування. Репродуктивну функцію курей оцінювали за несучістю на початкову та середню несучку, її інтенсивністю та масою яєць. Результати досліджень показали, що утримання несучок у клітках батарей другого поверху супроводжувалось незначним зниженням збереженості поголів'я - на 0,2 - 0,5 %, несучості на початкову несучку - на 1,9 - 2,2 %, що спричинило зниження валового виробництва яєць на 0,6 - 0,7 млн шт., яєчної маси - на 48,9 - 67,0 т та зниження європейського коефіцієнта ефективності на 0,7 - 0,9 од. Тоді як за утримання курей-несучок у клітках батарей першого поверху спостерігалось зниження збереженості на 10,3 - 10,8 %, несучості на початкову несучку - на 6,4 - 8,4% та маси тіла - на 7,5 - 8,1 %, що зумовило до зниження валового виробництва яєць на 1,9 - 2,6 млн шт., яйце маси - на 143,8 - 210,8 т та зменшення рівня європейського коефіцієнта ефективності виробництва яєць на 1,7 - 2,6 од. Таким чином, збільшення ярусності кліткового устаткування не чинить негативного впливу на репродуктивну функцію курей промислового стада, а утримання курей-несучок у клітках батарей першого поверху спричиняє розвиток у них стресового стану, що проявляється у зниженні збереженості та погіршенні репродуктивної функції курей і призводить до зниження ефективності виробництва яєць.


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-273.96 + П836.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського