РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000797596<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Охотнікова О. М. 
Хронічна кропив'янка і запальні захворювання кишечника - чи варто шукати далі? / О. М. Охотнікова, А. А. Романчук, О. М. Грищенко // Сучас. педіатрія. Україна. - 2021. - № 6. - С. 55-60. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Хронічна кропив'янка (ХК) є поширеною хворобою, що може зрідка зустрічатися при запальних захворювань кишечника. Цей випадок привертає увагу до спільного патогенезу між аутоімунними та аутозапальними захворюваннями та необхідності ретельної диференційної діагностики та подальших досліджень, що можуть значно вплинути на вибір тактики лікування. Клінічний випадок. Дівчинка, 9 років, із ХК від народження та періодичними епізодами лихоманки та кон'юнктивіту обстежена в педіатричному відділенні Національної дитячої спеціалізованої лікарні "ОХМАТДИТ". На підставі негативних результатів визначення сироваткового рівня імуноглобулінів А до гліадину та ендомізію виключено целіакію, а також за допомогою сучасних методів алергодіагностики (шкірні прік-тести, холодова проба, молекулярна алергодіагностика, елімінаційна дієтодіагностика) виключено вплив різноманітних алергенів. У дівчинки виявлено хронічну ідіопатичну кропив'янку (ХІК) із запальним захворюванням кишечника з призначенням пробного лікування кетатифеном, біластином і месалазином. Через скарги на періодичний висип і лихоманку на тлі зазначеної терапії повторно проаналізовано анамнез хвороби та відправлено матеріал на генетичне секвенування, яке надало змогу змінити діагноз на аутозапальне захворювання та призначено терапію - щоденне введення анакінри. Відтоді в дитини більше не було періодичної фебрильної лихоманки або кропив'янки, а рівень маркерів запалення нормалізувався. Цей клінічний приклад цікавий складним діагностичним пошуком, коли поєднувалася ХК і запальні захворювання кишечника без ефекту на терапію, що примусило переглянути діагноз, який виявився ще більш рідкісним і був остаточно підтверджений методом секвенування геному - аутозапальне захворювання - кріопірин-асоційований періодичний синдром. Але незважаючи на те, що діагноз став іншим, цікаво, що на тлі застосування месалазину стан дівчинки все ж трохи поліпшився: рідше турбували уртикарний висип і лихоманка на тлі висипу. Це може свідчити про деякі спільні патогенетичні особливості перебігу запалення в кишечнику та ХІК, що має безперечний науковий і практичний інтерес. Дослідження виконано відповідно до принципів Гельсінської декларації. На проведення досліджень отримано інформовану згоду батьків дитини. Автори заявляють про відсутність конфлікту інтересів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.601.37 + Р733.413.301.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського