РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000797602<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Воробйова Н. В. 
Фактори впливу на виразність клініко-лабораторних проявів синдрому мальабсорбції вуглеводів у дітей раннього віку з ротавірусною інфекцією / Н. В. Воробйова // Сучас. педіатрія. Україна. - 2021. - № 7. - С. 25-33. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Мета роботи - визначити роль алельного поліморфізму 13910 С/Т енхансера гена лактази MCM6 та наявності супутньої харчової алергії (ХА) й атопічного дерматиту (АД) у формуванні проявів синдрому мальабсорбції вуглеводів (СМВ) у дітей раннього віку з ротавірусною інфекцією (РВІ). Обстежено 60 дітей віком 1 - 24 міс із РВІ. Усім дітям на момент госпіталізації проведено визначення однонуклеотидного поліморфізму 13910 С/Т гена MCM6 методом полімеразної ланцюгової реакції, загального IgE в сироватці крові за допомогою імуноферментного аналізу, а також загальної кількості вуглеводів у фекаліях (проба Бенедикта) та рівня лактози в калі (проба Мальфатті) у динаміці хвороби (на III, V, VII, X добу). Проведено оцінку динамічних змін клініко-лабораторних ознак СМВ у підгрупах дітей із різними варіантами генотипу 13910 С/Т гена MCM6, а також у підгрупах дітей залежно від наявності супутньої алергічної патології. У дітей, хворих на РВІ з генотипами С/С, С/Т та Т/Т-13910 гена MCM6, не виявлено достовірної різниці показників максимальної добової частоти діареї, її тривалості та частоти реєстрації кишкових кольок і метеоризму (p >> 0,05). Також не встановлено статистичної різниці значень загального рівня вуглеводів і рівня лактози в зразках калу протягом усього періоду РВІ (p >> 0,05 на III, V, VII, X добу). У хворих із супутніми ХА та АД ротавірусний гастроентерит характеризувався вищою в 1,3 і 2 рази добовою частотою рідких випорожнень у період розпалу хвороби (p << 0,05 на V і VII добу відповідно), вищою в 1,3 разу тривалістю діареї (p << 0,05), більшою в 1,6 і 1,8 разу частотою розвитку метеоризму та кишкових кольок відповідно (p << 0,05). Діти цієї підгрупи мали в 3 і 3,3 разу вищі показники проби Бенедикта (p << 0,01), а також в 3 і 2,5 разу вищі значення проби Мальфатті (p << 0,01; p << 0,05 відповідно) на III і V добу РВІ відповідно, ніж у пацієнтів без алергії, з поступовим зменшенням цієї різниці протягом періоду реконвалесценції (p << 0,05 на X добу). Встановлено, що варіант алельного поліморфізму 13910 С/Т гена MCM6 не впливає на ступінь порушення метаболізму олігосахаридів у кишечнику дітей раннього віку, хворих на РВІ. На тлі супутньої ХА й АД перебіг ротавірусного гастроентериту супроводжується більш виразними лабораторними ознаками мальабсорбції вуглеводів і, як наслідок, виразнішою в період розпалу хвороби діареєю з вищою частотою розвитку метеоризму та кишкових кольок і тривалішим перебігом. Дослідження виконано відповідно до принципів Гельсінської декларації. Протокол дослідження ухвалено Локальним етичним комітетом зазначеної в роботі установи. На проведення дослідження отримано інформовану згоду батьків дітей. Автор заявляє про відсутність конфлікту інтересів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського