Сухіна О. М. Ризик розвитку рецидиву злоякісних пухлин яєчників та рівні пухлинних маркерів НЕ-4 та СА-125 = Risk of recurrence of malignant tumors of the ovaries and levels of tumor markers HE-4 and CA-125 / О. М. Сухіна, К. В. Немальцова, В. С. Сухін // Укр. радіол. та онкол. журн. - 2020. - 28, № 4. - С. 364-373. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.Своєчасна діагностика рецидиву злоякісних пухлин яєчників може поліпшити результати його лікування. Мета роботи - визначити доцільність використання пухлинного маркера НЕ-4 у разі виникнення рецидиву злоякісних пухлин яєчників (ЗПЯ). Для аналізу рівнів НЕ-4 і СА-125 у хворих із рецидивами ЗПЯ та визначення доцільності використання НЕ-4 на даному етапі моніторингу відібрано 29 пацієнток із відомими показниками НЕ-4 і СА-125 на момент рецидиву та їх вихідними даними. Наведено результати вивчення рівнів онкомаркерів НЕ-4 і СА-125 у 29 пацієнток із доведеним рецидивом злоякісних новоутворень яєчників залежно від термінів його виникнення - до 12 міс (n = 9), 13 - 24 міс (n = 11) і після 24 міс (n = 9). Виявлено зменшення значень пухлиноасоційованого маркера НЕ-4 під час рецидиву в порівнянні з вихідними рівнями експресії. При аналізі сироваткових профілів НЕ-4 виявлено їх достовірну відмінність тільки у разі виникнення рецидиву в період до року (1207,00 пмоль/л) від показників рецидивування в періоди 13 - 24 і більше 24 міс (567,00 і 655,50 пмоль/л відповідно). Встановлено, що тільки вихідний рівень експресії НЕ-4 є прогностично значущим для визначення термінів виникнення рецидивів злоякісних пухлин яєчників. Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.715.2
Рубрики:
Шифр НБУВ: Ж14579 Пошук видання у каталогах НБУВ
Повний текст Наукова періодика України Додаткова інформація про автора(ів) публікації: (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці) ![](/irbis_nbuv/images/info.png) Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
|