РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000797616<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Підченко Н. С. 
Застосування L-тироксину при лікуванні патологій щитоподібної залози та проблеми контролю терапії (огляд літератури) = The use of L-thyroxine in the treatment of thyroid pathologies and problems of therapy control (literature review) / Н. С. Підченко // Укр. радіол. та онкол. журн. - 2020. - 28, № 4. - С. 387-402. - Бібліогр.: 69 назв. - укp.

Захворювання щитоподібної залози (ЩЗ) є одними з найпоширеніших патологій у світі, зокрема гіпотиреоз, гіпертиреоз і рак ЩЗ. На сучасному етапі відзначається збільшення їх випадків. ЩЗ є надзвичайно важливим елементом для загального здоров'я людини, гормони якої необхідні для нормального функціонування всіх тканин в організмі. Мета роботи - систематизувати та узагальнити дані наукових досліджень щодо значення гормонів ЩЗ (T4, T3 і rT3) у розвитку гіпотиреозу, їх впливу на інгібування росту ракових клітин і цитотоксичних ефектів цих гормонів на клітини раку ЩЗ. Повнотекстові публікації, які були отримані внаслідок літературного пошуку у вітчизняних (е-каталог Національної бібліотеки України ім. В. І. Вернадського) і закордонних базах даних (Scopus, Web of Science Core Collection, PubMed) за період 2000 - 2020 рр. Незважаючи на ретельну вивченість функціонування ЩЗ, питання використання тиреоїдних гормонів і лабораторного моніторингу при лікуванні різної патології ЩЗ, до сьогодні залишається дискутабельним. Зокрема це стосується використання комбінації LT4 + LT3 і ролі реверсивного T3. Це обумовлено складною системою регуляції, яка залежить від багатьох чинників: гормонального гомеостазу, харчових чинників, фізіологічних умов та інше, які спільно підтримують нормальне функціонування ЩЗ. Монотерапія LT4 залишається стандартним методом замісної терапії, проте, згідно з рекомендаціями Європейської тиреоюдної асоціації, для окремих пацієнтів можливим є призначення комбінованої терапії LT4 + LT3 як експериментального підходу. Обговорено питання використання тесту rT3 як прогностичного/діагностичного індикатора для моніторингу терапії пацієнтів, які отримують терапію L-тироксином. Застосування L-тироксину як тиреотропної супресивної терапії при лікуванні раку ЩЗ вимагає ретельного коригування дози залежно від стану здоров'я кожного пацієнта, ризику рецидиву, що вимагає моніторингу та динамічної переоцінки. Довгострокова супресивна терапія LT4 може впливати на обмін речовин, сприяючи зниженню маси тіла. З огляду на аналіз даних літератури, який охопив 20 років, на сьогодні монотерапія L-Т4 є стандартною терапією хворих із гіпотиреозом. Комбіновану терапію LT4 + LT3 можна рекомендувати пацієнтам, які отримують лікування L-T4 зі скаргами, що характерні для гіпотиреозу, незважаючи на нормальні рівні ТТГ, за винятком інших хронічних і супутніх аутоімунних захворювань, які можуть бути їх причиною.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.12-52 + Р569.452-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14579 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського