РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000797624<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Шармазанова О. П. 
Можливості застосування соноеластографії при лейоміомі й аденоміозі = Applicability of sonoelastography in leiomyoma and adenomyosis / О. П. Шармазанова, І. М. Сафонова, Ю. С. Мітякова // Укр. радіол. та онкол. журн. - 2021. - 29, № 1. - С. 78-88. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Лейоміома матки (ЛМ) та ендометріоз є поширеними гінекологічними захворюваннями жінок репродуктивного віку. Це створює потребу розроблення оптимального протоколу обстеження хворих для реалізації індивідуального підходу в лікуванні. Діагностика змішаних форм патологічних станів міометрія викликає певні труднощі. Методика еластографії надає змогу оцінити щільність міометрія, що може мати значення для диференціації діагнозу лейоміоми й аденоміозу при змішаних формах. Мета роботи - виявити можливості трансвагінального ультразвукового дослідження з застосуванням компресійної соноеластографії (КСЕГ) із визначенням коефіцієнта деформації (КД) у диференційній діагностиці різних патологічних станів міометрія. Проведено аналіз еластографічних даних матки 155 жінок, отриманих із застосуванням КСЕГ апаратом HITACHI AVIUS. Хворих розподілили на 4 групи: порівняння, жінки з ЛМ, з аденоміозом матки, з поєднаними лейоміомою й аденоміозом. Результати трансабдомінального/трансвагінального УЗД підтверджувалися патогістологічним дослідженням. За стандартною бальною шкалою жорсткості визначали КД. За соноеластограмами визначено еластографічні характеристики - КД, характерні для лейоміоми й аденоміозу. Максимальні значення КД отримано при лейоміомі (у межах від 2,0 до 6,0 од. виміру). За наявності дифузного або вогнищевого аденоміозу КД був у межах від 0,5 до 1,5 од. вимірювання, що свідчить про високу еластичність міометрія проти незміненого міометрія. У I групі (порівняння) КД коливався в межах від 1,0 до 1,7 од. вимірювання. Відзначається висока еластичність міометрія за аденоміозу проти незміненого міометрія; низька еластичність або висока щільність міометрія при лейоміомі. Встановлено, що під час проведення УЗД із застосуванням КСЕГ у пацієнток із лейоміомою й аденоміозом і незміненим міометрієм отримано КД, які надають змогу визначити ступінь еластичності міометрія та його зміни за відповідної патології. Еластографія надає змогу ідентифікувати чіткі відмітні ознаки лейоміоми й аденоміозу. Збіг між діагностикою аденоміозу на основі еластографії та гістології є істотним, але не оптимальним. Незмінений міометрій має певну еластичність, яку можна прирівняти до числового значення, а саме КД, і цей показник змінюється в разі наявності лейоміоми або аденоміозу, що створює можливість диференціювати ці патологічні стани міометрія.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.714.1-43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14579 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського