РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000797637<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Тревого І. 
Дослідження технічних характеристик стінових нівелірних знаків у контексті етимології термінів / І. Тревого, А. Дрбал, Є. Ільків, М. Галярник // Сучас. досягнення геодез. науки та вир-ва : зб. наук. пр. Зах. геодез. т-ва УТГК. - 2021. - Вип. 1. - С. 55-60. - Бібліогр.: 58 назв. - укp.

Мета роботи - з'ясувати етимологію термінів "стінова нівелірна марка" та "стіновий нівелірний репер" у контексті історичної черговості появи нівелірних мереж на українських землях для висвітлення авторського погляду щодо цих визначень у науково-довідковій та енциклопедичній геодезичній літературі; здійснити хронологічне дослідження появи нівелірних стінових знаків різних конструкцій і відповідних технологій прив'язки до них у нівелірних мережах, які створено на українських землях протягом XIX - XXI ст.; звернути увагу на те, що нівелірні марки та стінові репери, які є чинними (робочими) самостійними геодезичними знаками в нівелірних мережах, унаслідок тривалого в часі функціонування є носіями важливої геодезичної інформації. Для опрацювання результатів аналізу історичних першоджерел, стандартів, довідкової, енциклопедичної та наукової літератури в контексті аналізу визначень "нівелірна марка" та "стіновий репер" використано аналіз закономірностей функціонування відповідних геодезичних термінологічних одиниць. На території України протягом XIX - XXI ст. створювали нівелірну (висотну) мережу, яка функціонує до сьогодні. Функціонування нівелірної (висотної) мережі врегульовано законодавчо-правовими актами та нормативними документами. Завдяки створеному НДІГК геопорталу ДГМ України можна отримати інформацію про збережені нівелірні знаки. Особливість нівелірної (висотної) мережі полягає у тому, що її створювали різні відомства різних країн із різними системами висот та урахуванням виходу українських земель до Чорного моря. Все це зумовило застосування різних конструкцій стінових нівелірних знаків і, відповідно, їх трактування, що не відображено достатньо в геодезичній довідковій і нормативній літературі. Виконаний комплексний аналіз інформаційних джерел може слугувати основою для вироблення науково-технічних рекомендацій для моніторингу нівелірних знаків ДГМ України і надасть змогу виявити недоліки у їх функціонуванні, спричинені змінами в життєдіяльності міського середовища. Практичне значення роботи полягає у вирішенні проблеми розмежування виробничих характеристик стінової нівелірної марки та стінового нівелірного репера, якими закріплено нівелірні знаки в геодезичних мережах згущення та нівелірних мережах, для вироблення технічних напрацювань з обстеження та оновлення пунктів нівелірних мереж I, II, III і IV класів і геодезичних мереж згущення в контексті моніторингу геодезичних пунктів ДГМ України та відповідного висвітлення їх у науковій і довідковій геодезичній літературі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д115.01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72536 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського