РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000797638<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Савчук С. 
Застосування процедури симуляції даних для задач GNSS-томографії тропосфери / С. Савчук, А. Хоптар // Сучас. досягнення геодез. науки та вир-ва : зб. наук. пр. Зах. геодез. т-ва УТГК. - 2021. - Вип. 1. - С. 61-67. - Бібліогр.: 66 назв. - укp.

Вміст і розподіл водяної пари (ВП) в атмосфері Землі пов'язані з різними погодними умовами та кліматичними процесами, а тому мають важливе значення для розуміння багатьох метеорологічних явищ. На сучасному етапі розвитку та становлення Глобальних навігаційних супутникових систем (GNSS) розподіл вмісту ВП можна встановити за допомогою даних спостережень методом GNSS-томографії, що, своєю чергою, надає можливість вивчати зміни вертикального профілю вмісту ВП у тропосфері Землі. У GNSS-томографії тропосфери точну інформацію про розподіл ВП отримують за допомогою інтегральних вимірювань, таких як визначення вмісту ВП у похиленому напрямку (SWV). Суть задачі GNSS-томографії тропосфери - розв'язання системи рівнянь, кількість яких обмежується кількістю супутників, що беруть участь у спостереженнях. Функціональний зв'язок між спостереженнями та невідомими, тобто шляхи проходження GNSS-сигналів через тропосферу, повинен бути достатньо відомим. Проте сьогодні така інформація відсутня, що призводить до основної проблеми методу GNSS-томографії тропосфери - подолання дефіциту рангу під час інверсії вихідного рівняння. Цю проблему можна вирішити, збільшивши кількість супутникових сигналів у широкому діапазоні положень. Мета роботи - максимізація використання GNSS-сигналів під час моделювання томографічного розв'язку на основі симуляції даних. На підставі розробленої методики опрацювання даних мульти-GNSS спостережень PPP-методом запропоновано алгоритм процедури симуляції додаткових супутників під час томографічного моделювання з метою подолання проблем дефіциту рангу. Наведено результати застосування процедури симуляції даних для вертикального профілю вмісту ВП у тропосфері Землі на основі результатів опрацювання даних мульти-GNSS спостережень на станції GANP (Попрад, Словаччина) у період з 31.05.2019 р. до 1.06.2019 р. Уперше запропоновано алгоритм процедури симуляції додаткових супутників із метою подолання проблем дефіциту рангу під час томографічного моделювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72536 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського