РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000797641<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Глотов В. 
Розроблення аерознімального комплексу на основі БПЛА октокоптера DJI S100 / В. Глотов, Б. Ладанівський, З. Кузик, А. Бабушка, І. Петришин // Сучас. досягнення геодез. науки та вир-ва : зб. наук. пр. Зах. геодез. т-ва УТГК. - 2021. - Вип. 1. - С. 86-96. - Бібліогр.: 94 назв. - укp.

Мета роботи - розроблення аерознімального комплексу на основі безпілотного літального апарату (БПЛА) геліокоптерного типу DJI S100 для виконання аерознімальних робіт, до складу якого входять лазерний сканер (ЛС) і цифрова знімальна камера (ЦЗК). Аерознімання протягом кількох десятиліть є ефективним інструментом для виконання геодезичних робіт, геофізичних досліджень і проведення різних видів моніторингу. З іншого боку, застосування не тільки цифрового знімання, а й лазерного сканування об'єктів надає змогу максимально підвищити точність отримання координат точок на місцевості та обійтись без такого процесу, як планово-висотна прив'язка на місцевості, що становить понад 80 % польових робіт, тобто набагато здешевити створення картографічних матеріалів. Окрім цього, застосування ЛС на борту БПЛА допомагає вирішити низку науково-прикладних завдань у різних галузях, таких як інженерні вишукування, екологічний моніторинг, дослідження ландшафтів і моделювання територій, в будівництві, архітектурі, археології тощо. Всебічне вивчення, дослідження та моніторинг навколишнього середовища передбачають наявність і використання високоефективних сучасних технологій, спеціального програмного забезпечення для опрацювання та аналізу даних і кваліфікованих людських ресурсів. Ааерознімальні ЛС є новітньою високоточною технологією отримання даних про об'єкт безконтактним методом, їхнє призначення багатоцільове. Їх активно використовуюсь у світі від початку 2000-х років завдяки перевагам у порівнянні з традиційним аерофотозніманням. ЛС виготовляють провідні компанії світу, вони доступні на ринку та попит на них серед іноземних фахівців є значним. На жаль, в Україні аерознімальні ЛС застосовують обмежено, для виконання особливих завдань із залученням іноземних фахівців. У цій галузі наша країна істотно відстає у порівнянні з іншими європейськими країнами. Тому придбання та застосування такого програмно-технологічного комплексу та БПЛА допоможе вирішити та прискорити вирішення багатьох важливих науково-прикладних завдань в Україні, а також збільшить потенціал, можливості та престиж у вітчизняній і світовій науці та практиці. Розроблено макетний зразок установлення та реалізації ЛС Velodyne VLP-16 на БПЛА гелікоптерного типу DJI S1000. Проаналізовано відомі системи та створено оптимальний варіант під'єднання та сполучення елементів, завдяки чому вдалося максимально спростити схему розташування пристроїв, а це надало можливість зменшити собівартість запропонованого комплексу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д131

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72536 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського