РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000797664<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Сай В. 
Порівняльний аналіз техніко-економічних показників фермерських господарств / В. Сай, Л. Винарчик, Л. Гулько // Сучас. досягнення геодез. науки та вир-ва : зб. наук. пр. Зах. геодез. т-ва УТГК. - 2021. - Вип. 2. - С. 109-117. - Бібліогр.: 115 назв. - укp.

Мета роботи - оцінити можливості розвитку фермерських господарств (ФГ) у сучасних умовах, а також з'ясувати проблеми та перспективи ФГ в Україні. ФГ є формою підприємницької діяльності громадян зі створенням або без створення юридичної особи, які виявили бажання виробляти товарну сільськогосподарську продукцію (СГП), переробляти та реалізовувати таку з метою отримання прибутку на земельних ділянках, наданих для ведення сімейного ФГ. Важлива роль у виробництві СГП нині відводиться ФГ, що фактично стали повноправними суб'єктами в аграрній багатоукладній економіці, пройшли перший етап формування та становлення. Наявність значної кількості великотоварних виробників, проблеми організації та розташування гуртових ринків, недостатній рівень заселеності сільських територій, неналежний рівень ресурсозабезпечення - все це визначає специфіку конкурентного середовища, в якому функціонують ФГ. Завдання розвитку ФГ в Україні вимагає вивчення особливостей їхньої діяльності, аналізу сучасного етапу функціонування ФГ, виявлення перешкод на шляху їх розвитку й окреслення напрямів удосконалення їхньої діяльності. Проаналізовано масштаби та тенденції розвитку ФГ в Україні, їхнє місце серед інших сільськогосподарських виробників, зокрема за областями України; охарактеризовано основні показники їхньої діяльності. Підтверджено, що, незважаючи на велику кількість ФГ, їх місце в економіці сільського господарства України і донині залишається незначним. Виявлено основні організаційно-економічні проблеми розвитку ФГ в Україні, які пов'язані з відсутністю власного капіталу, умов вільного доступу до кредитів, а також із неадекватним співвідношенням між цінами на технічні засоби та СГП. Розкрито становище ФГ у світі.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)324

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72536 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського