РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000797665<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Губар Ю. 
Сучасний стан розвитку методів оцінювання земель сільськогосподарського призначення / Ю. Губар, В. Сай, О. Гулько, А. Марченко // Сучас. досягнення геодез. науки та вир-ва : зб. наук. пр. Зах. геодез. т-ва УТГК. - 2021. - Вип. 2. - С. 118-127. - Бібліогр.: 124 назв. - укp.

Мета роботи - вдосконалення методів оцінювання земель сільськогосподарського призначення (СГП). Сьогодні уже знято мораторій на купівлю та продаж земель СГП і тому проблема встановлення об'єктивної (ринкової) ціни на сільськогосподарські землі (СГЗ) є актуальною, адже підвищення рівня їх використання - об'єктивна необхідність та умова поступового розвитку суспільства. Однак, незважаючи на доволі значну кількість наукових досліджень, у яких землю розглядали як засіб виробництва, знаряддя та предмет праці (а цього в нинішніх умовах недостатньо), малодослідженими та дискусійними залишаються питання вартості земель як цілісної системи з усією сукупністю властивостей. Це пов'язано з тим, що землі СГП переважно оцінюють диференційовано за показниками, які домінують (урожайність, вартість валової продукції тощо), не вибудовуючи ієрархії за значущістю інших показників. Складність і багатогранність проблеми оцінювання земель вимагає продовження та поглиблення наукових пошуків у цій сфері. Дослідження базується на загальних принципах економічного та математичного моделювання, математичної статистики, економетрики, на фундаментальних і прикладних наукових розробках. Інформаційну базу досліджень становили наукові праці вітчизняних та іноземних вчених у сфері оцінювання нерухомості, земельного та міського кадастрів, статистики, екології. Питання ціноутворення на землю складне та багатогранне, від його вирішення залежить розвиток ринку землі. Тому подальші дослідження доцільно спрямувати на вдосконалення ринкової оцінки СГЗ. Цей процес повинен базуватись на державному втручанні з урахуванням економічної та політичної ситуації. Це забезпечить після зняття мораторію на розпорядження землями СГП створення конкурентного середовища на ринку землі, об'єктивність здійснення оцінки та збільшення надходження коштів до державного бюджету. Виконані дослідження нададуть змогу покращити якість визначення ринкової вартості земель СГП для подальшого розвитку земельної реформи в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-51-862 + Х839(4УКР)190.3 + Х893.9(4УКР)413.929

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72536 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського