РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000797751<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Слабоуз В. В. 
Цілісний підхід до формування граматичної компетенції у професійно орієнтованому навчанні англійської мови бакалаврів немовних спеціальностей / В. В. Слабоуз, К. П. Шарікова-Дегтяр // Теорет. й приклад. проблеми сучас. філології : зб. наук. пр.. - 2021. - Вип. 12. - С. 210-220. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Навчанню граматики у вищій школі зазвичай приділяється значна увага. Навчання граматиці починається у молодшій школі та продовжується протягом усього періоду навчання у вищій школі. Однак, найчастіше, якісного прогресу у знанні та практичному вживанні граматичних структур як в усному, так і в письмовому мовленні, не відбувається. На погляд авторів, це пов'язано з тим підходом до навчання граматичних засобів спілкування, який найбільш поширений в українській системі освіти, і згідно з яким формування граматичної компетенції має обов'язково пройти стадії оволодіння іноземною мовою від мовних знань до мовленнєвої практики. Вважається, що детальне усвідомлення та розуміння правил англійської граматики, їхня відмінність від правил та структур української мови сприяють кращому розумінню граматичних особливостей іншомовної мови та, надалі, позитивно впливають на оволодіння всіма видами мовленнєвої діяльності. У реальних умовах немовних спеціальностей вузу з невеликою кількістю аудиторних годин, які відводяться на вивчення професійно орієнтованої іноземної мови, такий підхід не дає бажаних результатів. В умовах реалізації комунікативного підходу в навчанні іноземних мов, компетенцій, що формуються, навчання граматиці має уникнути традиційних форм викладання і прийняти цілісний характер. Цілісний підхід до навчання граматики дозволить студентам вибирати структури та способи вираження того, що вони хотіли б висловити, а не постійно турбуватися про те, чи правильно вони використовують граматичні правила. Цілісний підхід до вивчення граматичних категорій, що передбачає також розгляд форм, що вживаються в розмовній мові, дозволить студентам просунутися на більш високий рівень володіння іноземною мовою. Окреслюючи перспективи подальших наукових розвідок, вважаємо доцільним зосередити дослідницькі розвідки на теоретичному обгрунтуванні організаційно-методичних умов цілісного підходу формування граматичної компетенції студентів-бакалаврів на засадах текстоцентричного підходу фахового спрямування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-913.32

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж74512 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського