РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000798186<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Венжинович Н. 
Лінгвокульторологічний аспект мовознавчих досліджень : навч.-метод. посіб. до спецкурсу для студентів філол. ф-ту / Н. Венжинович; Ужгородський національний університет. - 2-ге вид., допов. і перероб.. - Ужгород : Сабов А. М., 2021. - 290 c. - Бібліогр.: с. 235-290 - укp.

Навчально-методичний посібник призначений передусім для студентів 3-го курсу українського відділення філологічного факультету. Мета видання - допомогти студентам здобути і систематизувати знання у галузі новітньої парадигми мовознавчих досліджень. Наведено огляд вузлових питань, словник найуживаніших термінів та докладний список наукової літератури, які стануть у нагоді студентам при написанні курсових, бакалаврських, дипломних та магістерських робіт відповідної проблематики. Висвітлено фраземіку в лінгвокультурологічному та етнопсихологічному аспекті. Розглянуто когнітивний метод дослідження метафор і метонімій у фразеології. Досліджено концептуалізацію дійсності за допомогою власних назв у фраземах української мови. Охарактеризовано фразеологізм як спосіб утілення культури в мовний знак "камінь" (на матеріалі української, російської та англійської мов). Розглянуто фразеологічну картину світу у творах І. Нечуя-Левицького (на матеріалі роману Хмари»), фраземіку у повісті «Кайдашева сім’я» як джерело відтворення ментальних рис українців. В етнолінгвістичному аспекті досліджено фразеологізми у Святому Письмі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш100.333 я73-1 + Ш141.14-933.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА855091 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського