РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000798430<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Булига Л. О. 
Експериментальне обґрунтування використання гелію з наночастками срібла та глюкозаміном для лікування гнійних ран : автореф. дис. ... канд. фармацевт. наук : 14.03.05 / Л. О. Булига; Національний фармацевтичний університет. - Харків, 2017. - 22 c. - укp.

У дисертаційній роботі вперше здійснено експериментальне обґрунтування використання гелю з наночастками срібла та глюкозаміном для лікування П-ІІІ фаз ранового процесу різної етіології. За результатами скринінгу протимікробних, ранозагоювальних та протизапальних властивостей гелів різного складу було визначено, що оптимальним є склад нанокомпозит срібла з полівінілпіролідоном, що відповідає 0,1 % чистого срібла та 1,0 % глюкозаміну гідрохлориду. Шляхом поглибленого фармакологічного вивчення гелю-лідера з наночастками срібла та глюкозаміном встановлено наявність виразної протизапальної (за умов гострого - 52,7 % та субхронічного запалення - 66,7 %) та ранозагоювальної активності (за умов лінійної рани - 66,0 %, площинної та опікової рани - зменшення терміну загоєння на 2 доби порівняно з кремом «Дермазин»), Доведено, що застосування комбінації наночасток срібла та глюкозаміну для лікування ранового процесу сприяє вірогідному зменшенню мікробної контамінації, запально-деструктивного процесу, білків гострої фази запалення, прозапальних цитокінів, продуктів пероксидного окиснення білків та ліпідів та покращенню гістологічної структури відновлених тканин, що обумовлено синергізмом фармакологічних властивостей його компонентів. Отже, перспективним для подальшого впровадження в медичну практику з метою фармакокорекції ранового процесу є гель з наночастками срібла та глюкозаміном.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р456.10-52 + Р281.7/9

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА435935 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського